Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
DSC_5137.jpg

Rugpjūčio 9 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis atsisveikino su kadenciją baigiančiu Kanados ambasadoriumi Baltijos šalims Kevinu Rexu.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
DSC_6198.jpg

Minint antrąsias Baltarusijos žmonių taikių protestų prieš suklastotus Baltarusijos prezidento rinkimus metines, rugpjūčio 8 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Baltarusijos demokratinių jėgų lydere Sviatlana Cichanouskaja ir kitais Baltarusijos pilietinės visuomenės ir opozicijos režimui atstovais.

Užsienio reikalų ministro veikla »
DSC_3042.jpg

Rugpjūčio 4 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis atsisveikino su kadenciją baigiančiu Izraelio ambasadoriumi Lietuvai Yossef Levy.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »

Minėdami „Liublino trikampio“ ‒ trišalio Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos politinio, ekonominio ir socialinio bendradarbiavimo iniciatyvos ‒ antrąsias metines,

Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Kalbos, pareiškimai »

Liepos 22 dieną Stambule, Turkijoje, Ukraina, Turkija ir Jungtinės Tautos pasirašė susitarimą dėl grūdų išvežimo iš Ukrainos uostų sąlygų. Tokį pat susitarimą su Turkija ir Jungtinėmis Tautomis pasirašė ir Rusija. Susitarimais nustatyta, kaip vyks grūdų, jau kelis mėnesius užstrigusių Ukrainos uostose dėl Rusijos vykdytos blokados, išgabenimas. 

Situacija Ukrainoje » Užsienio reikalų ministro veikla »
JAV2.jpg

Liepos 20 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis telefonu kalbėjosi su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Valstybės sekretoriumi Antony Blinkenu.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
DSC_9299.jpg

Liepos 19 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Omano užsienio reikalų ministru Sayyid Badr bin Hamad bin Hamood Al Busaidi. Susitikimo metu ministrai aptarė dvišalį ir daugiašalį bendradarbiavimą, globalias Rusijos agresijos prieš Ukrainą pasekmes, Artimųjų Rytų regiono aktualijas ir Europos Sąjungos (ES) teikiamą dėmesį strateginei partnerystei su Persijos įlankos šalimis. Ministras pabrėžė Omano pastangas tarpininkauti, siekiant regiono saugumo ir stabilumo, bei džiaugėsi draugiškai besiklostančiais Lietuvos ir Omano santykiais.

Užsienio reikalų ministro veikla »
3 @ European Union.jpg

Liepos 18 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje Briuselyje, Belgijoje, kurioje aptarė Rusijos karą prieš Ukrainą ir tolesnius ES veiksmus, teikiant visokeriopą pagalbą Ukrainai, įskaitant ir jos atstatymą. Tarybos metu pasiektas politinis sutarimas dėl papildomos 500 mln. eurų karinės pagalbos teikimo Ukrainai. 

Užsienio reikalų ministro veikla » Europos Sąjunga »
Europos sajunga2.jpg

Liepos 18 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje Briuselyje, Belgijoje, kurioje numatoma aptarti Rusijos karinę agresiją prieš Ukrainą, ES santykius su Lotynų Amerikos ir Karibų šalimis bei ES skaitmeninę diplomatiją. 

Užsienio reikalų ministro veikla » Europos Sąjunga »
9ebb4defaa1fa13f46854b9443480c40cf59352fd6f379a7b40fb70b3aa73112-2.jpg

Ministras G. Landsbergis su JAV valstybės sekretoriaus pavaduotoja Uzra Zeya aptarė humanitarinius iššūkius karo niokojamoje Ukrainoje bei pasirengimą 2023 m. vyksiančiam Viršūnių susitikimui už demokratiją.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »

Liepos 13-14 dienomis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvauja aukšto lygio tarptautinėje ministrų konferencijoje Hagoje, Nyderlanduose, skirtoje Rusijos atsakomybei už Ukrainoje vykdomus tarptautinės teisės pažeidimus ir karo nusikaltimus aptarti.

Užsienio reikalų ministro veikla »
41089698591_612d598d5c_k.jpg

Birželio 29-30 dienomis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaus NATO valstybių ir vyriausybių vadovų susitikime Madride, Ispanijoje.

Užsienio reikalų ministro veikla » NATO ir tarptautinis saugumas »
DSC_7523.jpg

Birželio 21-23 dienomis Lietuvoje viešėjo Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV)−Lietuvos verslo tarybos (ang. American-Lithuanian Business Council, ALBC) delegacija, su kuria susitiko užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ekonominiai santykiai »
DSC_7481.jpg

Birželio 21 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Nigerijos ambasadoriumi Lietuvai Shina Fatai Alege‘u. Susitikimo metu ministras su Nigerijos ambasadoriumi aptarė aktualius dvišalio bendradarbiavimo klausimus, numatė kelius toliau plėtoti ekonominį bendradarbiavimą ir prekybos ryšius su didžiausia Afrikos ekonomika.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
2 @ European Union.jpg

Birželio 20 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje Liuksemburge, kur aptarė Rusijos karą prieš Ukrainą, jo globalias pasekmes bei tolesnius ES veiksmus ir atsaką.

Užsienio reikalų ministro veikla » Europos Sąjunga »
Daugiau naujienų