Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Saugumo Tarybos posėdyje Lietuvos ambasadorius JT pagerbė Lietuvos laisvės gynėjų atminimą

Sukurta 2023.01.14 / Atnaujinta 2023.01.14 11:50
   Saugumo Tarybos posėdyje Lietuvos ambasadorius JT pagerbė Lietuvos laisvės gynėjų atminimą
   Saugumo Tarybos posėdyje Lietuvos ambasadorius JT pagerbė Lietuvos laisvės gynėjų atminimą

   Sausio 13 dieną vykusiame Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos posėdyje dėl taikos ir saugumo Ukrainoje Baltijos valstybių vardu kalbėjęs Lietuvos nuolatinis atstovas JT ambasadorius Rytis Paulauskas priminė Saugumo Tarybos narėms Sovietų Sąjungos agresijos prieš Lietuvos Respubliką aukas, taip simboliškai pagerbdamas žuvusiųjų už Lietuvos laisvę atminimą.

   „Stovėdami petys į petį su Ukraina, kuri šiandien gina ne tik Ukrainos, bet ir mūsų laisvę, šią simbolinę Lietuvai dieną prisimename ir 1991 metais po Sovietų tankais žuvusius beginklius žmones, gynusius Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę. Baltijos šalyse kasmet minime laisvės gynėjų, žuvusių kovoje dėl nepriklausomybės nuo Sovietų imperijos, atminimą“, - pabrėžė ambasadorius R. Paulauskas.

   Baltijos valstybių vardu perskaitytame pareiškime pasmerkti Rusijos karo nusikaltimai prieš Ukrainą, įskaitant sistemines Rusijos atakas prieš civilius Ukrainos gyventojus bei tikslinį kritinės infrastruktūros naikinimą. Pabrėžta tęstinė Baltijos valstybių parama Ukrainai, teikiant oficialią pagalbą ir paramą Ukrainos energetikos sektoriaus atstatymui. Tarptautinė bendruomenė paraginta ir toliau telkti visas pastangas, siekiant padėti Ukrainai laimėti Rusijos pradėtą karą, įskaitant būtiną humanitarinę paramą žiemos laikotarpiu.

   Lietuvos nuolatinis atstovas JT taip pat pakartojo tvirtą Baltijos valstybių  paramą Ukrainos iniciatyvai įsteigti Specialųjį tribunolą dėl agresijos nusikaltimo prieš Ukrainą ir pažadėjo toliau tęsti aktyvius veiksmus siekiant, kad užšaldytos Rusijos lėšos būtų panaudotos Ukrainos atstatymui ir reparacijoms.

   Sausio 13 dieną vykęs Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos posėdis dėl taikos ir saugumo Ukrainoje šiais metais pirmasis. Nuo 2022 m. vasario 24 d. Saugumo Taryba surengė daugiau nei 40 posėdžių dėl taikos ir saugumo Ukrainoje, kuriuose nuosekliai dalyvavo ir savo poziciją ir paramą Ukrainai nuolat išsakė ir Baltijos valstybės.