Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras G. Landsbergis Jungtinėse Tautose: Rusija tęs savo agresiją, kol jaus nebaudžiamumą

Sukurta 2023.02.23 / Atnaujinta 2023.02.23 18:40
   Ministras G. Landsbergis Jungtinėse Tautose: Rusija tęs savo agresiją, kol jaus nebaudžiamumą
   Ministras G. Landsbergis Jungtinėse Tautose: Rusija tęs savo agresiją, kol jaus nebaudžiamumą
   Ministras G. Landsbergis Jungtinėse Tautose: Rusija tęs savo agresiją, kol jaus nebaudžiamumą

   Vasario 23 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo ir pasisakė aukšto lygio atnaujintoje Jungtinių Tautų (JT) Generalinės Asamblėjos 11-oje neeilinėje specialiojoje sesijoje, surengtoje praėjus metams nuo Rusijos pradėto plataus masto karo prieš Ukrainą.

   “Tikrasis Rusijos tikslas – įvelti Jungtines Tautas ir tarptautinę bendruomenę į iškreiptą savo žaidimą, kuriuo siekiama kurti įtakos, nestabilumo ir dominavimo sferas. Tai primena kolonijinius laikus ir prieštarauja pačių Jungtinių Tautų esmei ir prasmei. Rusija tęs savo agresiją, kol jaus nebaudžiamumą”, – JT Generalinės Asamblėjoje teigė G. Landsbergis.

   Užsienio reikalų ministras pabrėžė, jog Rusijos karas prieš Ukrainą grubiai pažeidžia Jungtinių Tautų Chartijos principus, o įvykdyti nusikaltimai gali būti kvalifikuojami kaip genocidas, todėl tarptautinė bendruomenė privalo dėti visas pastangas, kad Rusija ir visi prie nusikaltimų planavimo ir įvykdymo prisidėję asmenys būtų patraukti atsakomybėn.

   „Derėtų prisiminti, jog karą prieš Ukrainą Rusija pradėjo dar 2014 metais, neteisėtai aneksavusi Krymą ir okupavusi dalis rytų Ukrainos teritorijos. Pasaulinė maisto, branduolinio  saugumo, energetikos, finansų, aplinkosaugos krizės – visa tai laiku nesustabdytos Rusijos agresijos pasekmės“, – akcentavo Lietuvos diplomatijos vadovas.

   Savo kalboje Užsienio reikalų ministras taip pat pasmerkė Rusijos sistemines atakas prieš civilius Ukrainos gyventojus bei tikslinį kritinės infrastruktūros naikinimą, Rusijos sukeltą žmogaus teisių ir humanitarinę katastrofą. Pabrėžta Lietuvos valstybės ir piliečių teikiama parama Ukrainai, padėkota tarptautinei bendruomenei už parodytą solidarumą, o JT Generaliniam Sekretoriui – už principingą poziciją dėl Rusijos karo. Ministras taip pat išreiškė paramą Ukrainos taikos planui bei visapusiškos, teisingos ir ilgalaikės taikos pagal Jungtinių Tautų Chartiją siekiui.

   Užsienio reikalų ministras G. Landsbergis šiuos klausimus taip pat aptarė susitikime su JT Generaliniu Sekretoriumi Antonio Guterres. Papildomai šiame susitikime ministras atkreipė JT Generalinio Sekretoriaus dėmesį į Rusijos manipuliavimą informacija dėl Europos Sąjungos taikomų sankcijų tariamo poveikio maisto saugumui, įskaitant pasaulinėms trąšų kainoms.

   Atnaujintoje JT Generalinės Asamblėjos neeilinėje specialiojoje sesijoje dalyvauja beveik 40 ministrų ar kitų aukšto lygio atstovų.