Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Maskvoje buvo paminėtos Česlovo Milošo 110-osios gimimo metinės

Sukurta 2021.12.03 / Atnaujinta 2021.12.03 17:35
   Maskvoje buvo paminėtos Česlovo Milošo 110-osios gimimo metinės
   Maskvoje buvo paminėtos Česlovo Milošo 110-osios gimimo metinės
   Maskvoje buvo paminėtos Česlovo Milošo 110-osios gimimo metinės
   Maskvoje buvo paminėtos Česlovo Milošo 110-osios gimimo metinės
   Maskvoje buvo paminėtos Česlovo Milošo 110-osios gimimo metinės

   2021 m. gruodžio 1 dieną  Lietuvos ambasada Maskvoje literatūriniu-muzikiniu vakaru „Išgirsti Milošą“ paminėjo lietuvių kilmės lenkų poeto, Nobelio premijos laureato, eseisto, vertėjo ir intelektualo Česlovo Milošo 110-ąsias gimimo metines.

   Sveikindamas gausiai susirinkusią Č. Milošo gerbėjų auditoriją, Lietuvos ambasadorius Rusijoje Eitvydas Bajarūnas pabrėžė, kad, tęsdama ilgametes susiklosčiusias tradicijas ir pristatydama „LDK žmogaus“, kaip save pavadino pats poetas, ambasada tęsia tarpkultūrinio dialogo renginių ciklą, skirtą supažindinti su istoriniais ir dabartiniais Lietuvos santykiais su kaimynėmis visuomenėmis ir persipinančiais kultūriniais ryšiais.

   Renginyje dalyvavęs daugelio Č. Milošo kitų lenkų autorių prozos ir poezijos vertėjas į rusų kalbą, redaktorius, Lenkijos literatūros instituto darbuotojas Krokuvoje Nikita Kuznecovas, pristatydamas Č. Milošo giluminį ir stipriai įsišaknijusį jo kūryboje santykį su gimtuoju kraštu, pabrėžė, kad rašytojas, atvykęs po Nepriklausomybės atgavimo į Lietuvą, pirmiausia aplankė savo gimtuosius Šeteinius. Lenkų poetas bei eseistas, Krasnagrūdos paribio meno, kultūros, tautų centro „Pogranicze“ steigėjas ir vadovas Kšištofas Čiževskis iškėlė asmeninį poeto į tarpkultūrinį dialogą ir vieningos Europos žmogaus idėjos kūrimą.

   Lietuvos leidyklos „Apostrofa“, išleidusios ne vieną Č. Milošo romaną ir poezijos rinkinį lietuvių kalba, įkūrėja ir vadovė Giedrė Kadžiulytė supažindino svečius su Č. Milošo kūrybinio paveldo sklaida Lietuvoje. Sveikinimo laišką renginio dalyviams perdavė Č. Milošo knygų vertimų į rusų kalbą leidyklos „Izdatelsto Ivana Limbacha“ vyriausia redaktorė Irina Kravcova. Maskvos teatro „U Nikitskich Varot“ aktorė Julija Bružaitė skaitė poeto eiles rusų kalba. Poeto eilės taip pat nuskambėjo lenkų ir lietuvių kalbomis.

   Renginio metu buvo parodytos ištraukos iš režisieriaus Juozo Javaitis dokumentinio filmo „Česlovo Milošo amžius“ ir Veronikos Čiževski apybraižos.

   Maskvos valstybinės konservatorijos absolventų senovinės muzikos ansamblio „Encarnacion“ (vadovas Viačeslavas Polovianovas) specialiai šiam parengtoje programoje įvyko kompozitoriaus Sergejaus Terentjevo kūrinio Ę. Milošo eilėmis premjera. Taip pat skambėjo garsių šiuolaikinių rusų ir latvių kompozitorių polifoninės dainos poeto, ambasadoriaus Jurgio Baltrušaičio ir Lietuvos bei Č. Milošo bičiulio, Nobelio premijos laureato Josifo Brodskio eilėmis.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Sausio 7 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas dalyvavo neeiliniame NATO užsienio reikalų ministrų nuotoliniame susitikime, surengtame siekiant aptarti saugumo situaciją Europoje, susijusią su Rusijos karinių pajėgų telkimu prie Ukrainos ir pasikonsultuoti prieš numatomus NATO bei sąjungininkių kontaktus su Rusija, įskaitant NATO−Rusijos tarybą, kuri planuojama sausio 12 dieną.

   NATO ir tarptautinis saugumas »
   DSC_4723.jpg

   Rugpjūčio 20 dieną baigėsi dvi dienas trukęs ir apie 100 dalyvių iš Rusijos ir Vakarų sutraukęs Vilniaus Rusijos forumas, kuriame buvo aptariamos šiandieninės Rusijos aktualijos, artėjantys Rusijos Dūmos rinkimai, prastėjanti žmogaus teisių padėtis ir kliūtys pilietinės visuomenės veiklai.

   Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
   DSC_2225.jpg

   Liepos 20 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitikime su Lietuvoje reziduojančiais ir Lietuvai akredituotais Europos Sąjungos (ES) šalių ambasadoriais aptarė nelegalios migracijos srauto per Lietuvos – Baltarusijos sieną keliamus iššūkius ir padėkojo ES partnerėms už solidarumą ir paramą.

   Dvišaliai santykiai » Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga » Ekonominiai santykiai »
   06_14_1.jpg

   Birželio 14-ąją minint Gedulo ir vilties dieną Lietuvos ambasadorius Rusijoje Eitvydas Bajarūnas kartu su ambasados atstovais, gynybos atašė plk. Raimondu Matulaičiu Maskvoje esančiose Donskoje kapinėse prisijungė prie visuotinės tylos minutės akcijos ir pagerbė represinio režimo aukų atminimą.

   Atstovybių naujienos »

   Aut. Alicia González

   Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis teigia, jog naujas ES sankcijų Baltarusijai paketas padidins V. Putinui kainą, siekiant išsaugoti A. Lukašenką.

   Žiniasklaida apie URM, Ministro interviu » Lietuva pasaulio žiniasklaidoje »
   DSC_6431-2.jpg

   Birželio 11 dieną užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius dalyvavo Lietuvos ambasados Prancūzijoje kartu su Prancūzijos tyrimų institutu FRS (Fondation pour la Recherche Stratégique) organizuotame seminare „Iššūkiai Europos civilinei branduolinei energetikai ir Bendrijos šalių bendradarbiavimui“, kuriame aptarti branduolinės energetikos geopolitikos ir atominės elektrinės Baltarusijoje klausimai.

   Daugiašaliai santykiai »