Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos iniciatyva paskelbtas bendras JT Žurnalistų apsaugos draugų grupės pareiškimas dėl situacijos Mianmare

Sukurta 2021.04.01 / Atnaujinta 2021.04.01 18:06

Balandžio 1 dieną viena iš Jungtinių Tautų (JT) Žurnalistų apsaugos draugų grupės pirmininkių, Lietuva, išplatino bendrą pareiškimą dėl kritinės ir toliau blogėjančios žurnalistų saugumo ir spaudos laisvės situacijos Mianmare. Prieš šio Lietuvos rengto ir koordinuoto pareiškimo prisijungė rekordinis skaičius – 79 –  JT valstybės narės ir Europos Sąjunga.

Pareiškime primygtinai raginama tuoj pat nutraukti žmogaus teisių pažeidimus Mianmare, tirti nusikaltimus prieš žurnalistus ir siekti teisingumo nusikaltimų aukoms. Taip pat išreiškiamas gilus susirūpinimas dėl blogėjančios žmogaus teisių situacijos, įskaitant vietinių ir užsienio žurnalistų bei žiniasklaidos atstovų, pilietinės visuomenės ir žmogaus teisių gynėjų persekiojimą, kankinimus, neteisėtus areštus, smurtą prieš juos, radikaliai pablogėjusią žodžio, išraiškos ir nuomonės laisvės bei žiniasklaidos laisvės situaciją.

JT Žurnalistų apsaugos draugų grupė įsteigta 2016 metais Niujorke Lietuvos iniciatyva, siekiant įtvirtinti Lietuvos įdirbį žurnalistų saugumo tema Jungtinėse Tautose  bei išlaikyti nuolatinį JT dėmesį žurnalistų saugumo temai, prisidėti prie tarptautinės bendruomenės dėmesio žurnalistų saugumui, , užtikrinti saugią aplinką žurnalistams ir žiniasklaidos atstovams.

Grupei priklauso 21 JT valstybė narė. Lietuva, Prancūzija ir Graikija yra šios grupės pirmininkės.