Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva skiria 100 tūkst. eurų Tarptautinio Baudžiamojo Teismo saugumo stiprinimo fondui

Sukurta 2024.02.22 / Atnaujinta 2024.02.22 16:39
    Lietuva skiria 100 tūkst. eurų Tarptautinio Baudžiamojo Teismo saugumo stiprinimo fondui

    Vasario 22 dieną Lietuvos Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Nyderlandų Karalystėje Neilas Tankevičius Tarptautinio baudžiamojo teismo (TBT) kancleriui Osvaldo Zavala Giler įteikė Lietuvos Respublikos Teisingumo ministrės Ewelinos Dobrowolskos laišką, kuriame TBT informuojamas, jog Lietuva skiria 100 tūkst. eurų dydžio savanorišką įnašą į naujai sukurtą TBT saugumo stiprinimo fondą.

    Lietuva, suvokdama TBT vykdomų tyrimų, įskaitant padėties Ukrainoje tyrimą, svarbą siūlo, kad prioritetine teismo papildomo finansavimo sritimi būtų teismo atsparumo ir kibernetinio saugumo programa (fondas). Ši programa parengta 2023 m. pabaigoje iš karto po precedento neturinčios kibernetinės atakos prieš teismą (teisme atliekamas situacijos tyrimas, vertinama žala). Kibernetinės atakos prieš teismą galėjo būti nukreiptos siekiant diskredituoti šį teismą ir ypač jo atliekamą tyrimą dėl situacijos Ukrainoje.

    Teismo atliekamų tyrimų ir bylų sėkmė absoliučiai priklauso nuo įrodymų vientisumo ir liudytojų duomenų apsaugos užtikrinimo. Teismo skaičiavimais atsparumo ir saugumo sistemoms įdiegti ar atnaujinti artimiausiais metais reikės papildomai 4,5 mln. Eur.

    Laiške Teisingumo ministrė dar kartą pabrėžia, kad Lietuva ankstesniais metais jau skyrė paramą TBT, tą planuoja tęsti ir toliau.