Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

JT Saugumo taryboje Baltijos šalys pareikalavo Rusijos nedelsiant suteikti visišką, saugią ir netrukdomą humanitarinės pagalbos prieigą apgultuose Ukrainos miestuose, atidaryti humanitarinius koridorius

Sukurta 2022.04.20 / Atnaujinta 2022.04.20 09:56

Balandžio 19 dieną Jungtinių Tautų (JT) Saugumo tarybos posėdyje, skirtame taikos ir saugumo palaikymo Ukrainoje bei bėgančių nuo karo ir šalies viduje perkeltųjų asmenų klausimais, perskaitytas bendras Lietuvos, Latvijos ir Estijos pareiškimas dėl Rusijos vykdomos agresijos.

Baltijos šalys pažymėjo, kad Rusijos agresija vykdoma su cinišku abejingumu humanitarinėms pasekmėms Ukrainai ir pasauliui – griaunami Ukrainos miestai, tūkstančiai žuvusiųjų ir sužeistųjų, augantis nuo karo bėgančių ukrainiečių skaičius, iš kurių dauguma yra moterys ir vaikai. Pareiškime pabrėžiama, kad Rusija privalo nedelsiant suteikti visišką, saugia ir netrukdomą humanitarinės pagalbos prieigą, atidaryti humanitarinius koridorius žmonėms, norintiems išvykti pasirinkta kryptimi iš Rusijos kariuomenės apgultų miestų.

Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje prieglobstį nuo karo gavo apie 110 tūkstančių ukrainiečių. Šiuo metu Baltijos šalių į Ukrainą išsiųsta humanitarinė pagalba siekia 66 mln. eurų.

Posėdyje aptarta, kad dėl Rusijos agresijos jau 12 mln. ukrainiečių buvo priversti palikti namus, perspėta dėl rizikų, su kuriomis susiduria bėgantys asmenys pasienyje ir būtinybę užkardyti nusikaltimus prieš pabėgėlius, prekybos žmonėmis atvejus.

Šiuo metu Lietuvoje užsiregistravo daugiau nei 46 tūkst. nuo karo bėgančių ukrainiečių.