Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

G. Landsbergis su Liuksemburgo premjeru X. Bettel aptarė regiono saugumo klausimus

Sukurta 2022.09.05 / Atnaujinta 2022.09.05 17:36
   G. Landsbergis su Liuksemburgo premjeru X. Bettel aptarė regiono saugumo klausimus
   G. Landsbergis su Liuksemburgo premjeru X. Bettel aptarė regiono saugumo klausimus

   Rugsėjo 5 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Lietuvoje viešinčiu Liuksemburgo premjeru Xavieru Bettelu. Susitikime taip pat dalyvavo Liuksemburgo teisingumo ir kultūros ministrė Sam Tanson ir Lietuvos kultūros ministras Simonas Kairys.

   Susitikimo metu aptartas Europos Sąjungos (ES) ir NATO šalių atsakas į Rusijos agresiją prieš Ukrainą, regiono saugumo klausimai, ES energetikos politika, dvišalis Lietuvos ir Liuksemburgo bendradarbiavimas, įskaitant bendradarbiavimą tarp Kauno ir Esch-sur-Alzette – Europos kultūros sostinių 2022 metais.

   Ministras pabrėžė Europos šalių atsakomybę, stabdant Rusijos agresiją bei įgyvendinant jau priimtus sprendimus, dėkojo už Liuksemburgo dalyvavimą NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje (EfP) Lietuvoje. „ES šalių solidarumas ypač svarbus, siekiant užtikrinti visų mūsų bendrą saugumą. Mes, kaip niekas kitas, gerai suprantame demokratinėmis vertybėmis pagrįstos tarptautinės pasaulio tvarkos vertę bei tai, jog tik veikdamos drauge galime daryti įtaką globaliems procesams“, – pabrėžė G. Landsbergis.

   „Rusijos agresija prieš Ukrainą kelia tiesioginę grėsmę ne tik su Rusija besiribojančioms valstybėms, bet ir visai Europai. Todėl visų mūsų tikslas yra padėti Ukrainai. Tuo pačiu turime mažinti ES šalių priklausomybę nuo Rusijos energetikos srityje, kad galėtume atsispirti Rusijos šantažui“, – teigė ministras.

   Lietuva ir Liuksemburgas šiemet mini diplomatinių santykių atkūrimo trisdešimtmetį.