Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Darbą Rygoje pradeda naujasis Lietuvos ambasadorius

Sukurta 2021.12.03 / Atnaujinta 2021.12.03 13:55
   Darbą Rygoje pradeda naujasis Lietuvos ambasadorius
   Darbą Rygoje pradeda naujasis Lietuvos ambasadorius

   Gruodžio 3 dieną naujai paskirtas Lietuvos Respublikos ambasadorius Latvijos Respublikai Valdas Lastauskas įteikė skiriamuosius raštus Latvijos Respublikos Prezidentui Egils Levits.

   Po raštų įteikimo ceremonijos įvykusio dvišalio pokalbio su Latvijos Prezidentu metu pademonstruotas abipusis pasiryžimas plėtoti Lietuvos ir Latvijos santykius, dirbti išvien sprendžiant aktualius Europos Sąjungos (ES) ir NATO klausimus, aptarti kiti klausimai, tame tarpe „Rail Baltica“ projekto įgyvendinimas ir tinklų sinchronizacija su žemyninės Europos tinklais.    

   Ambasadorius V. Lastauskas pabrėžė Lietuvos siekį stiprinti glaudesnį bendradarbiavimą ir solidarumą su kaimynine šalimi. Latvijos Prezidentas pasveikino naująjį ambasadorių ir pabrėžė, kad Latvija suinteresuota plėtoti glaudžius ryšius su Lietuva.

   V. Lastauskas pradėdamas savo darbus nekantrauja susipažinti su Latvijos lietuvių bendruomenės nariais ir kviečia kartu garsinti Lietuvą Latvijoje.

   Lietuva ir Latvija diplomatinius santykius atkūrė 1991 metų spalio 5 dieną.

   Ambasadorius Valdas Lastauskas yra devintasis Lietuvą atstovaujantis ambasadorius Latvijoje.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   DSC_2990.jpg

   Lapkričio 5 dieną Vilniuje susitikę Lietuvos ir Latvijos užsienio reikalų ministrai Gabrielius Landsbergis ir Edgaras Rinkevičius 2021 metų Baltų apdovanojimą įteikė Lietuvos mokslininkei, filologijos ir humanitarinių mokslų daktarei Reginai Kvašytei.

   Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
   Random 4.jpg

   Lapkričio 5 dieną Lietuvos ir Latvijos užsienio reikalų ministrai Gabrielius Landsbergis ir Edgars Rinkēvičs Užsienio reikalų ministerijoje įteiks Baltų apdovanojimą už laimėjimus tyrinėjant, puoselėjant ir stiprinant baltų paveldą.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »

   Lietuvos ambasada Latvijoje birželį rengia Latvijos lietuvių bendruomenės organizacijų Daugpilyje ir Liepojoje narių kompiuterinio raštingumo ir komunikacinių įgūdžių elektroninėje erdvėje mokymus. Mokymuose vyresnio ir garbaus amžiaus organizacijų nariai mokysis naudotis Lietuvos ir Latvijos e-valdžios paslaugomis, susikurti elektroninius paštus, valdyti socialinių tinklų paskyras, rengti bei dalyvauti nuotolinėse konferencijose.

   Atstovybių naujienos »
   fot4.jpg

   Su darbo vizitu Kopenhagoje (Danijoje) besilankantis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Estijos, Latvijos ir Danijos kolegomis dalyvavo Danijos ir Baltijos valstybių diplomatinių santykių užmezgimo 100-mečiui ir jų atkūrimo 30-mečiui paminėti skirtoje konferencijoje, kurią atidarė Danijos kronprincas Frederikas.

   Daugiašaliai santykiai »
   A. Žurauskas.png

   Gegužės 4 dieną minimos Latvijos nepriklausomybės atkūrimo dienos proga, Lietuvos ambasadoriui Latvijoje Artūrui Žurauskui skirtas aukščiausias ir svarbiausias Latvijos valstybinis apdovanojimas – trečios klasės Trijų žvaigždžių ordinas.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »

   Informuojame, kad pastaruoju metu įvykdytos kelios informacinės provokacinės atakos prieš Lietuvos, Latvijos ir Estijos valstybių politikus.

   Ministerijos naujienos »