URM mentorystės programa

Sukurta 2021.11.16 / Atnaujinta 2021.11.16 09:00

Užsienio reikalų ministerija kviečia Lietuvos aukštųjų mokyklų studentus ir Lietuvos Respublikos piliečius, studijuojančius užsienio valstybių aukštosiose mokyklose, dalyvauti naujoje mentorystės programoje.

Studentai, kuriuos domina Lietuvos užsienio politika ir tarptautinių santykių klausimai, pageidaujantys turėti Lietuvos diplomatinės tarnybos mentorių, kviečiami iki 2021 m. lapkričio 30 d. elektroninio pašto adresu [email protected] pateikti motyvuotą prašymą. Jame reikėtų nurodyti mentorystės tikslus, vieną ar keletą sričių, kuriose būtų naudinga mentoriaus pagalba, taip pat numatomą mentorystės trukmę. Taip pat prašome pridėti pažymą, patvirtinančią studijas aukštojoje mokykloje. Ministerija, įvertinusi gautą prašymą, informuos apie galimybę dalyvauti mentorystės programoje ir, esant galimybei, pasiūlys vieną ar kelis galimus mentorius.  

Dėl konkrečios mentorystės trukmės ugdytiniai tiesiogiai susitars su savo mentoriais, bet rekomenduotina trukmė ‒ nuo 2 iki 6 mėnesių. Ugdytiniui ir mentoriui bus siūloma sudaryti rašytinį susitarimą, kuriame būtų aptarti visi mentorystės vykdymo klausimai:  mentorystės tikslai, sritys, trukmė, susitikimų grafikas ir forma (kontaktiniai ar nuotoliniai susitikimai).

Mentorystės programos pradžioje ir pabaigoje ministerija surengs mentorių ir ugdytinių susitikimus, kuriuose bus aptariami bendrieji klausimai, mentorių ir ugdytinių lūkesčiai, mentorystės rezultatai ir patirtis.