Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Dėl Lietuvos piliečių išvykimo iš Baltarusijos

Sukurta 2021.05.25 / Atnaujinta 2021.05.25 12:15

Asmenys, kurie atvyko į Baltarusiją su viza – gali išvykti iš Baltarusijos praėjus 10 dienų saviizoliacijos laikotarpiui (saviizoliacijos reikalavimas netaikomas asmenims, atvykusiems į Baltarusiją Baltarusijoje registruotų juridinių asmenų kvietimo pagrindu arba pagal pranešimą apie artimo giminaičio ar sutuoktinio sunkią ligą ar mirtį, taip pat juos lydintiems asmenims).

Asmenys atvykę per Minsko oro uostą pagal bevizio vykimo schemą (t.y. be Baltarusijos vizos) išbuvę 10 d. saviizoliacijoje:

  • turi išvykti iš Baltarusijos per Minsko oro uostą (išskridimas į Rusiją nelaikomas išvykimu). Įvertinus, kad BELAVIA skrydžiai į ES tampa labai apribotais, reikia rinktis skrydžius iš Minsko į valstybę, į kurią LR piliečiai vyksta be vizų;
  • arba kreiptis į Baltarusijos teritorinius Migracijos ir pilietybės tarnybos padalinius pagal buvimo vietą (Minsko atveju: Управление по гражданству и миграции ГУВД Мингорисполкома, проспект Независимости 46В, Минск, тел. +375 17 3318168) ir gauti išvykimo vizą (выездная виза), su kuria galima išvykti iš Baltarusijos antžeminiu keliu (iš Minsko į Vilnių vyksta autobusai).

Asmenys, kurie gyvena Baltarusijoje, t.y. turi leidimus laikinai ar nuolat gyventi Baltarusijoje. Jiems yra leidžiama išvykti iš Baltarusijos tik oro keliu. (Išvykti antžeminiu keliu leidžiama tik išimtinais atvejais – su pranešimu apie artimo giminaičio ar sutuoktinio sunkią ligą ar mirtį, turint darbo kontraktą kitoje šalyje, gydymosi tikslais, pateikus užsienio gydymo įstaigos patvirtinimą arba mokymosi tikslais, pateikus užsienio valstybės mokymo įstaigos patvirtinimą).

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha