Dažniausiai užduodami klausimai

Sukurta 2020.03.19 / Atnaujinta 2020.05.28 09:10
 • Ar Lietuvos piliečiai gali patekti į Lietuvą karantino metu?
  Lietuvos piliečiai į Lietuvą yra įleidžiami, tačiau karantino laikotarpiu patekimo į Lietuvą galimybės yra apribotos.

  Leidžiama atvykti keltais, kursuojančiais maršrutais tarp Kylio–Rostoko–Travemiundės ir Klaipėdos, kai nėra vykdomas keleivių įlaipinimas tarpiniuose uostuose, o persėdimo į kitą keltą tarpiniame uoste metu užtikrinamas minimalus kontaktas su pašaliniais asmenimis. Informaciją apie keltų maršrutus į/iš Klaipėdos uosto rasite čia.

  Informaciją apie atnaujinamus skrydžius į/iš Vilniaus oro uosto rasite čia.

  Nuo gegužės 13 dienos, gavusi Lietuvos Vyriausybės leidimą, reguliarius skrydžius Frankfurto prie Maino (Vokietija) kryptimi iš Vilniaus atnaujina Lufthansa oro bendrovė.

  Nuo gegužės 18 dienos, gavusi Lietuvos Vyriausybės leidimą, reguliarius skrydžius Rygos kryptimi iš Vilniaus atnaujina airBaltic oro linijų bendrovė.

  Nuo gegužės 25 dienos, gavusi Lietuvos Vyriausybės leidimą, reguliarius skrydžius Talino kryptimi iš Vilniaus atnaujina airBaltic oro linijų bendrovė, taip pat reguliarius skrydžius į Norvegijos miestus iš Vilniaus atnaujina airBaltic ir WizzAir oro linijų bendrovės.

  Nuo gegužės 28 dienos oro linijų kompanija „Wizzair“ atnaujins skrydžius iš Vilniaus į Dortmundą ir atgal, iš Vilniaus ir Kauno į Einhoveną ir atgal. „AirBaltic“ pradės skrydžius iš Vilniaus į Berlyną bei Amsterdamą ir atgal.

  Reguliarūs skrydžiai keleiviams vežti į Lietuvos Respublikos tarptautinius oro uostus vykdomi tik maršrutais, kurių atnaujinimui pritaria Vyriausybė užsienio reikalų ministro siūlymu. Nereguliarūs skrydžiai, kuriais vežama daugiau nei 10 keleivių, į Lietuvos Respublikos tarptautinius oro uostus vykdomi tik gavus Lietuvos transporto saugos administracijos išduotą atskirą leidimą oro susisiekimui vykdyti.

  Informaciją apie valstybinės sienos kirtimą automobiliu rasite čia.


 • Ar tebevyksta piliečių registracija Lietuvos atstovybėse?
  Jei esate užsienio valstybėje ir Jums reikalinga neatidėliotina konsulinė pagalba, kreipkitės į buvimo šalies atstovybę elektroniniu paštu. Elektroninio pašto adresą rasite http://keliauk.urm.lt/lt/embasycontacts.

  Atkreipiame dėmesį, kad dėl daugelyje valstybių įvestų apribojimų ambasadose yra pasikeitusi konsulinių paslaugų teikimo tvarka ir apimtis. Daugiau informacijos teiraukitės konkrečioje ambasadoje.


 • Ką daryti, jeigu nusprendus likti užsienio valstybėje ar nepavykstant grįžti dėl atšauktų skrydžių, baigiasi turimos vizos ar bevizio režimo terminas?
  Dėl vizos pratęsimo galimybių ar kitų su vizomis susijusių klausimų prašome kreiptis į konkrečios valstybės migracijos tarnybas ir buvimo šalies Lietuvos ambasadą.


 • Ar grįžęs į Lietuvą privalėsiu izoliuotis?
  Visi grįžusieji iš užsienio į Lietuvą turės privalomai izoliuotis 14 dienų.

  Išimtys taikomos:

  • užsienio valstybių piliečiams, tranzitu vykstantiems per Lietuvos Respubliką su privaloma palyda (konvojumi) į savo gyvenamosios vietos valstybę, neturintiems COVID-19 ligos (koronavirusinės infekcijos) simptomų;
  • sveikatos priežiūros specialistams, atvykstantiems teikti transplantacijos paslaugų;
  • oficialių delegacijų nariams, diplomatams ir specialiuosiems kurjeriams, dirbantiems tranzitiniuose traukiniuose;
  • žurnalistams, atvykstantiems į Lietuvos Respubliką užsienio reikalų ministro leidimu;
  • asmenims, atvykusiems organizuoti artimųjų laidotuves, palaikų pargabenimą ir/arba dalyvauti artimųjų šarvojimo ceremonijoje arba laidotuvėse;
  • Lenkijos Respublikos piliečiams ir šioje valstybėje teisėtai gyvenantiems asmenims, grįžusiems ar atvykusiems darbo, verslo ar studijų reikalais, ir Lietuvos Respublikos piliečiams, grįžusiems ar atvykusiems iš Lenkijos Respublikos, kai buvo vykstama darbo, verslo ar studijų reikalais ir buvo keliaujama tik Lenkijos Respublikoje;
  • nuo gegužės 15 d. – papildomai ir Estijos Respublikos, Latvijos Respublikos ir Lietuvos Respublikos piliečiams bei šiose valstybėse teisėtai gyvenančius asmenims, grįžusiems ar atvykusiems iš Estijos Respublikos ar Latvijos Respublikos, kai buvo keliaujama tik Estijos Respublikoje, Latvijos Respublikoje ar Lietuvos Respublikoje.

  Ekipažų ir įgulų nariams, kurie dirba tarptautinius komercinius vežimus vykdančiose Lietuvos įmonėse ar vykdo tarptautinius komercinius vežimus visų rūšių transporto priemonėmis, privaloma izoliacija nuo atvykimo į Lietuvos Respubliką iki išvykimo iš jos teritorijos dienos, bet ne ilgiau nei 14 dienų.

  Nustačius ekipažų ar įgulų nariams, kurie vykdo tarptautinius komercinius vežimus bet kokios rūšies transporto priemonėmis, vykstantiems tranzitu per Lietuvos Respublikos teritoriją, COVID-19 ligos (koronavirusinės infekcijos) simptomus, Valstybės sienos apsaugos tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos privalo neįleisti šių asmenų, išskyrus Lietuvos Respublikos piliečius ir asmenis turinčius teisę gyventi Lietuvos Respublikoje, į Lietuvos Respublikos teritoriją.

  Grįžusiems į Lietuvą oro transportu terminale bus patikrinta temperatūra. Jei bus įtariamas užsikrėtimas – žmogus nedelsiant bus izoliuotas atskiroje patalpoje, kur jam bus iškviesta greitoji medicinos pagalba. Visi kiti atvykę asmenys bus įpareigoti per 24 valandas užsiregistruoti į mobilųjį punktą tepinėlio paėmimui.

  Neturintiems savo transporto iš oro uosto nuvykti į izoliacijos vietą arba galimybės izoliuotis savo namuose, patariama dar prieš atvykstant į Lietuvą kreiptis į savivaldybės, kurioje yra priregistruotas arba į kurią atvyko, administraciją, kad jiems būtų suteikta reikalinga paslauga ir netektų ilgai lūkuriuoti oro uoste. Neturintys simptomų žmonės, kuriems nereikalinga izoliacijos vieta, transportas, galės vykti namo nuosavu transportu arba juos pavežti galės artimieji.


 • Kada galiu kreiptis į savivaldybę dėl saviizoliacijos vietos?
  Į savivaldybę galite kreiptis visais atvejais, kai Jums reikalinga saviizoliacija, bet neturite galimybių tinkamai izoliuotis. Savivaldybių kontaktus dėl izoliacijos rasite čia.

  Asmuo yra izoliuojamas jo gyvenamosios vietos savivaldybės administracijos numatytose izoliavimo patalpose, jeigu asmuo negali užtikrinti, kad jo namų ar kitos gyvenamosios vietos sąlygos atitinka minėtų taisyklių reikalavimus, arba jei jis išreiškė norą būti izoliuotas jo gyvenamosios savivaldybės numatytose izoliavimo patalpose, arba atsisakė pasirašyti sutikimą būti izoliuotiems namuose ar kitoje gyvenamojoje vietoje. Tokiems asmenims yra užtikrinamas transportavimas į šias patalpas.

  Asmuo yra izoliuojamas savivaldybės (pagal patekimo į Lietuvą vietą) administracijos numatytose izoliavimo patalpose, jei asmuo nėra deklaravęs gyvenamosios vietos Lietuvoje. Tokiems asmenims yra užtikrinamas transportavimas į šias patalpas.

  Daugiau informacijos dėl COVID-19, karantino režimo ir rekomendacijų gyventojams galite rasti interneto svetainėje www.koronastop.lt ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainėje.

  „Karštoji linija“ nemokamas telefonas 1808 (teikiamos konsultacijos gyventojams 8:00 - 23:00 kiekvieną dieną; galima skambinti ir rašyti trumpąsias SMS žinutes; skambinant iš užsienio +370 (37) 367 963).

  Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) karštosios linijos (+370 6 187 9984 ir +370 6 169 4562) darbo dienomis konsultuoja nuo 8.00 val. iki 17.00 val. (penktadieniais nuo 8:00 val. iki 15:45 val.) Taip pat dėl naujosios koronaviruso infekcijos galima kreiptis elektroninio pašto adresu [email protected], kuriuo į visuomenės užklausas dėl koronaviruso atsakinėja Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai.

 • Ar galiu izoliuotis savo patalpose?
  Taisykles dėl privalomos izoliacijos rasite čia.

  Leidžiama asmenį izoliuoti namuose ar kitoje gyvenamojoje vietoje, jei asmuo užtikrina, kad izoliavimo vietos sąlygos atitinka taisyklių reikalavimus ir pasirašo sutikimą būti izoliuotam namuose ar kitoje gyvenamojoje vietoje. Asmenims, neturintiems savo transporto, pervežimą organizuoja gyvenamosios vietos savivaldybė.

  Daugiau informacijos dėl COVID-19, karantino režimo ir rekomendacijų gyventojams galite rasti interneto svetainėje www.koronastop.lt ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainėje.

  „Karštoji linija“ nemokamas telefonas 1808 (teikiamos konsultacijos gyventojams 8:00 - 23:00 kiekvieną dieną; galima skambinti ir rašyti trumpąsias SMS žinutes; skambinant iš užsienio +370 (37) 367 963).

  Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) karštosios linijos (+370 6 187 9984 ir +370 6 169 4562) darbo dienomis konsultuoja nuo 8.00 val. iki 17.00 val. (penktadieniais nuo 8:00 val. iki 15:45 val.) Taip pat dėl naujosios koronaviruso infekcijos galima kreiptis elektroninio pašto adresu [email protected], kuriuo į visuomenės užklausas dėl koronaviruso atsakinėja Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai.


 • Ar gavus neigiamą tyrimo rezultatą vis tiek turėsiu izoliuotis 14 dienų nuo grįžimo į Lietuvą dienos?
  Taip, izoliacija privalo būti taikoma 14 dienų, nepaisant laboratorinio tyrimo rezultato. 14 dienų – tai maksimalus inkubacinis periodas, kurio pradžioje gali nepasireikšti būdingi simptomai ir nosiaryklėje gali nesusidaryti pakankama viruso koncentracija. Bėgant laikui, virusas gali daugintis ir laboratorinių tyrimų rezultatas gali būti teigiamas, tad būtina izoliuoti ir stebėti savo sveikatos būklę 14 dienų.


 • Kada gali būti taikomos izoliacijos išimtys?
  NVSC, įvertinęs izoliuoto asmens prašymą, gali priimti sprendimą dėl leidimo palikti izoliavimo vietą suteikimo šiais atvejais:

  • organizuoti artimo žmogaus laidotuves, palaikų pargabenimą ir / arba dalyvauti artimo žmogaus šarvojimo ceremonijoje / laidotuvėse (tik sąlytį turėjusiems asmenims);
  • nuvykti į mobilųjį punktą tepinėlio iš nosiaryklės ir ryklės COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) laboratoriniams tyrimams atlikti paėmimui;
  • jei asmuo dėl tam tikrų priežasčių turi pakeisti izoliacijos vietą;
  • užsieniečiams, atvykusiems į Lietuvos Respubliką darbo, verslo ar studijų reikalais, kuriems privaloma 14 dienų izoliacija, leidimas nuvykti į darbo, studijų ar kitą, verslo reikalams tvarkyti būtiną vietą.

  Jei asmeniui reikalingos izoliacijos išimtys, jie gali kreiptis į NVSC el. paštu [email protected] su motyvuotu prašymu.


 • Kas gali atvykti į Lietuvą karantino metu?
  Lietuvos piliečiai į Lietuvą yra įleidžiami, tačiau karantino laikotarpiu patekimo į Lietuvą galimybės yra apribotos.

  Karantino metu draudžiama atvykti užsieniečiams, išskyrus:

  • užsieniečius, kurie yra Lietuvos Respublikos piliečių šeimos nariai (tėvai (įtėviai), vaikai (įvaikiai), sutuoktiniai, globėjai);
  • ekipažų ir įgulų narius, kurie dirba tarptautinius komercinius krovinių vežimus vykdančiose Lietuvos įmonėse ar vykdo tarptautinius komercinius krovinių vežimus visų rūšių transporto priemonėmis;
  • asmenis, turinčius teisę gyventi Lietuvos Respublikoje;
  • asmenis, turinčius imunitetų ir privilegijų pagal 1961 m. Vienos konvenciją dėl diplomatinių santykių ir 1963 m. Vienos konvenciją dėl konsulinių santykių;
  • NATO bei NATO šalių kariniuose vienetuose tarnaujančius asmenis ir juos aptarnaujantį personalą bei jų šeimos narius;
  • sveikatos priežiūros specialistus, atvykstančius teikti transplantacijos paslaugų;
  • žurnalistus, atvykstančius į Lietuvos Respubliką užsienio reikalų ministro leidimu;
  • Lenkijos Respublikos piliečius ir šioje valstybėje teisėtai gyvenančius asmenis, jeigu jie per pastarąsias 14 dienų iki atvykimo į Lietuvos Respubliką nebuvo išvykę iš Lenkijos Respublikos, atvykstančius darbo, verslo ar studijų reikalais;
  • nuo gegužės 15 d. - Estijos Respublikos ir Latvijos Respublikos piliečius piliečius ir šiose valstybėse teisėtai gyvenančius asmenis, jeigu jie per pastarąsias 14 dienų iki atvykimo į Lietuvos Respubliką nebuvo išvykę iš Latvijos Respublikos ar Estijos Respublikos.

  Ekipažų ir įgulų nariai, vykdantys tarptautinius komercinius vežimus visų rūšių transporto priemonėmis, per Lietuvos Respublikos teritoriją vyksta be būtinojo sustojimo.

  Leidžiamas asmenų, grįžtančių į savo gyvenamosios vietos valstybę, arba dėl kurių yra motyvuotas užsienio valstybės prašymas, taip pat jūrininkų tranzitas per Lietuvos Respublikos teritoriją be būtinojo sustojimo, suformavus asmenų ar transporto priemonių grupes ir užtikrinus šių grupių privalomą palydą (konvojų) nuo atvykimo į Lietuvos Respubliką iki išvykimo iš jos per tarptautinius sienos kirtimo punktus. Reikalavimas suformuoti asmenų ar transporto priemonių grupę ir užtikrinti šios grupės privalomą palydą (konvojų) nuo atvykimo į Lietuvos Respubliką iki išvykimo iš jos per tarptautinius sienos kirtimo punktus netaikomas Estijos Respublikos ir Latvijos Respublikos piliečiams ir šiose valstybėse teisėtai gyvenantiems asmenims.

  Supaprastintas asmenų tranzitas iš Rusijos Federacijos teritorijos į Rusijos Federacijos Kaliningrado sritį ir atgal per Lietuvos Respublikos teritoriją vykdomas tik per Kenos geležinkelio pasienio kontrolės punktą ir Kybartų geležinkelio pasienio kontrolės punktą Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministro nustatytomis sąlygomis.

  Jūrininkų tranzitas gali būti vykdomas laivybos bendrovei ar laivo agentui užtikrinus jų saugų pervežimą nuo atvykimo į Lietuvos Respubliką iki išvykimo iš jos per tarptautinius sienos kirtimo punktus.

 • Ar užsienio pilietis, turintis leidimą gyventi Lietuvoje, gali atvykti į Lietuvą karantino metu?
  Taip. Pagal Vyriausybės 2020-03-14 d. nutarimą Nr. 207, į Lietuvos Respublikos teritoriją karantino metu leidžiama atvykti užsieniečiams, kurie turi teisę gyventi Lietuvos Respublikoje.

  Atvykusieji iš užsienio turės privalomai izoliuotis 14 dienų, išskyrus:

  • užsienio valstybių piliečius, tranzitu vykstančius per Lietuvos Respubliką, neturinčius COVID-19 ligos (koronavirusinės infekcijos) simptomų;
  • sveikatos priežiūros specialistus, atvykstančius teikti transplantacijos paslaugų;
  • oficialių delegacijų narius, diplomatus ir specialiuosius kurjerius, dirbančius tranzitiniuose traukiniuose;
  • nuo gegužės 15 dienos - žurnalistus, atvykstančius į Lietuvos Respubliką užsienio reikalų ministro leidimu;
  • Lenkijos Respublikos piliečius ir šioje valstybėje teisėtai gyvenančius asmenis, grįžusius ar atvykusius darbo, verslo ar studijų reikalais, ir Lietuvos Respublikos piliečius, grįžusius ar atvykusius iš Lenkijos Respublikos, kai buvo vykstama darbo, verslo ar studijų reikalais ir buvo keliaujama tik Lenkijos Respublikoje;
  • nuo gegužės 15 d. – papildomai ir Estijos Respublikos, Latvijos Respublikos ir Lietuvos Respublikos piliečius bei šiose valstybėse teisėtai gyvenančius asmenis, grįžusius ar atvykusius iš Estijos Respublikos ar Latvijos Respublikos, kai buvo keliaujama tik Estijos Respublikoje, Latvijos Respublikoje ar Lietuvos Respublikoje.


 • Ar galima išvykti iš Lietuvos karantino metu?
  Išvykti Lietuvos piliečiams yra leidžiama.

  Informaciją apie atnaujinamus skrydžius į/iš Vilniaus oro uosto rasite čia.

  Nuo gegužės 13 dienos, gavusi Lietuvos Vyriausybės leidimą, reguliarius skrydžius Frankfurto prie Maino (Vokietija) kryptimi iš Vilniaus atnaujina Lufthansa oro bendrovė.

  Nuo gegužės 18 dienos, gavusi Lietuvos Vyriausybės leidimą, reguliarius skrydžius Rygos kryptimi iš Vilniaus atnaujina airBaltic oro linijų bendrovė.

  Nuo gegužės 25 dienos, gavusi Lietuvos Vyriausybės leidimą, reguliarius skrydžius Talino kryptimi iš Vilniaus atnaujina airBaltic oro linijų bendrovė, taip pat reguliarius skrydžius į Norvegijos miestus iš Vilniaus atnaujina airBaltic ir WizzAir oro linijų bendrovės.

  Nuo gegužės 28 dienos oro linijų kompanija „Wizzair“ atnaujins skrydžius iš Vilniaus į Dortmundą ir atgal, iš Vilniaus ir Kauno į Einhoveną ir atgal. „AirBaltic“ pradės skrydžius iš Vilniaus į Berlyną bei Amsterdamą ir atgal.

  Reguliarūs skrydžiai keleiviams vežti į Lietuvos Respublikos tarptautinius oro uostus vykdomi tik maršrutais, kurių atnaujinimui pritaria Vyriausybė užsienio reikalų ministro siūlymu. Nereguliarūs skrydžiai, kuriais vežama daugiau nei 10 keleivių, į Lietuvos Respublikos tarptautinius oro uostus vykdomi tik gavus Lietuvos transporto saugos administracijos išduotą atskirą leidimą oro susisiekimui vykdyti.

  Informaciją apie valstybinės sienos kirtimą automobiliu rasite čia.

  Informaciją apie keltus rasite čia.

 • Kokios procedūros vykdomos patekimo į šalį punktuose?
  Procedūrų eiliškumas gali skirtis patekimo į šalį punktuose.

  1. Keliautojams išduodamos medicininės kaukės (jei jų neturi ar pageidauja pasikeisti).

  2. VSAT patikra.

  3. Keliautojams pateikiama informacija apie galimą greitesnį registracijos būdą – užpildant elektroninę formą:

  - Forma atvykusiems lėktuvu: https://keleiviams.nvsc.lt/lt/form;
  - Forma atvykusiems sausumos transportu: https://vezejams.nvsc.lt/lt/form;
  - Forma atvykusiems jūrų transportu: bus papildyta

  4. Asmenys informuojami apie būtinybę per 24 val. užsiregistruoti laboratorinio tyrimo atlikimui numeriu 1808.

  5. Nuskaitomi elektroninę formą užpildžiusių keliautojų QR kodai, vykdomas patikrinimas dėl COVID-19 ligos (koronavirusinės infekcijos) simptomų (matuojama temperatūra, vykdoma apklausa). Grįžusių ar atvykusių Estijos Respublikos, Latvijos Respublikos ir Lietuvos Respublikos piliečių bei šiose valstybėse teisėtai gyvenančių asmenų, kai buvo keliaujama tik Estijos Respublikoje, Latvijos Respublikoje ar Lietuvos Respublikoje simptomų vertinimas nėra vykdomas.

  6. Jei jų nėra, asmenims pateikiami klausimai apie izoliavimosi vietą bei nuvykimo į ją būdą. Jei kyla klausimų, teikiamos konsultacijos. Jei asmeniui nėra reikalinga izoliacija savivaldybės patalpose ar savivaldybės transportas, jis gali vykti namo (gali pasiimti artimieji arba nuomotu automobiliu).

  7. Jei keliautojai yra užsienio valstybių piliečiai ar nėra užpildę elektroninės formos – organizuojamas popierinių formų pildymas. Toliau procesas vyksta taip pat, kaip paminėta 2 punkte.

  Oro uostuose ir tarptautiniuose sienos kirtimo punktuose iš asmenų, į Lietuvą grįžusių iš užsienio, nebus imami tepinėliai tyrimams dėl koronaviruso infekcijos (COVID-19), išskyrus, kai bus tam poreikis. Nuo šiol tyrimą dėl koronaviruso į Lietuvą parvykę žmonės turės atlikti užsiregistravę ir nuvykę į mobilųjį punktą savivaldybėse. Jie tai padaryti turės ne vėliau kaip per 48 valandas.


 • Gyvenu užsienyje, bet noriu atskristi į artimųjų laidotuves Lietuvoje. Ar privalėsiu izoliuotis?
  Kol galioja karantinas, visi, atvykę iš užsienio, turi izoliuotis 14 dienų.

  Išimtis taikoma asmenims, atvykusiems organizuoti artimųjų laidotuves, palaikų pargabenimą ir/arba dalyvauti artimųjų šarvojimo ceremonijoje/laidotuvėse. Asmenys, pageidaujami būti atleisti nuo izoliacijos, turi užpildyti prašymą Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui. Daugiau informacijos čia.

  Daugiau informacijos dėl COVID-19, karantino režimo ir rekomendacijų gyventojams galite rasti interneto svetainėje www.koronastop.lt ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainėje.


 • Esu studentas užsienio valstybėje, ar galiu likti šioje šalyje?
  Įpareigojimo piliečiams grįžti į Lietuvą nėra. Jei turite galimybę karantino laikotarpiu likti toje šalyje, kurioje esate, įvertinkite, kad tai gali būti saugiau nei leistis į logistiškai sudėtingą kelionę karantino laikotarpiu.

 • Jeigu atskrisiu į Rygą / Taliną, ar automobiliu galėsiu kirsti Lietuvos sieną?
  Iki gegužės 14 d. (imtinai) atvykti į Lietuvą galėsite tik per Saločiai–Grenstalė tarptautinį valstybės sienos perėjimo punktą. Nuo gegužės 15 d. – ir per Būtingė–Rucava, Smėlynė–Medumi valstybės sienos perėjimo punktus. Išimtinais atvejais, gavę Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos vadovo ar jo įgalioto asmens leidimą, asmenys ir (ar) jų lengvieji asmeninės paskirties automobiliai į Lietuvos Respubliką gali atvykti ir per kitus tarptautinius valstybės sienos perėjimo punktus. Tokiu atveju su argumentuotu prašymu reiktų kreiptis el. paštu [email protected] ir pateikti visus situaciją pagrindžiančius argumentus. Daugiau informacijos vykstantiems iš Latvijos rasite čia.

  Svarbu! Jei į Lietuvą grįžtate per Latviją iš kitos užsienio valstybės (pvz., Švedijos), būtina privalomai izoliuotis 14 dienų.


 • Jei atskrisiu į Rygą / Taliną, kaip man grįžti iš Latvijos / Estijos?
  Iki gegužės 14 d. imtinai iš Latvijos galite vykti nuosavais ar nuomuotais automobiliais, autobusais arba taksi, atvykti į Lietuvą galėsite tik per Saločiai–Grenstalė tarptautinį valstybės sienos perėjimo punktą.

  Nuo gegužės 15 d. atvykti į Lietuvą galėsite ir per Būtingė–Rucava, Smėlynė–Medumi valstybės sienos perėjimo punktus. Daugiau informacijos vykstantiems iš Latvijos rasite čia.

  Svarbu! Jei į Lietuvą grįžtate per Latviją iš kitos užsienio valstybės (pvz., Švedijos), būtina privalomai izoliuotis 14 dienų.


 • Ar galiu vykti per Lenkijos teritoriją?
  Nors Lenkijos sienų kontrolė pratęsta iki birželio 12 d, nuo gegužės 21 d. Europos Sąjungos valstybių narių, Europos ekonominės erdvės (EEE) ar Šveicarijos Konfederacijos piliečiai ir jų sutuoktiniai bei vaikai, norėdami kirsti Lenkijos Respublikos teritoriją, vykstant į gyvenamąją ar rezidavimo vietą, gali tai padaryti tranzitu trunkančiu ne ilgiau kaip 12 valandų nuo Lenkijos Respublikos sienos kirtimo momento.

  Įvažiuojant į Lenkiją sausumos perėjose, jūros ir oro uostuose kirsti sieną taip pat gali:

  • Užsieniečiai, kurie yra Lenkijos piliečio sutuoktiniai arba vaikai, arba globojami Lenkijos piliečių;
  • Užsieniečiai turintys ,,lenko kortą“ (Karta Polaka);
  • Diplomatinių misijų vadovai bei diplomatinių-konsulinių misijų nariai, t. y. asmenys turintys diplomatinį rangą bei jų šeimų nariai;
  • Užsieniečiai turintis leidimą nuolat arba laikinai gyventi Lenkijos Respublikos teritorijoje;
  • Užsieniečiai turintys teisę dirbti Lenkijos Respublikos teritorijoje, t.y. užsieniečiai turintys teisę dirbti tomis pačiomis teisėmis kaip Lenkijos piliečiai; turintys leidimą dirbti, taip pat turintys liudijimą, kad yra įrašyti į sezoninio darbo sąrašą ir kurie:

  - atlieka darbą Lenkijos Respublikos teritorijoje arba;
  - pateikia dokumentus įrodančius, kad pradės dirbti nedelsiant po sienos kirtimo.

  • Užsieniečiai, kurie vairuoja transporto priemonę naudojamą vežti prekes ar keleivius, o jų sienos kirtimas vyksta jų profesinės veiklos t. y. prekių ar keleivių vežimo rėmuose.

  Ypač pagrįstais atvejais pasienio punkto komendantas, gavęs vyriausiojo pasienio tarnybos komendanto sutikimą, gali leisti užsieniečiams, kitiems nei nurodyti aukščiau, įvažiuoti į Lenkijos Respublikos teritoriją.

  Informacija apie palengvinimą dėl atleidimo nuo karantino rasite čia.


 • Ar galiu vykti per Vokietijos teritoriją?
  Nuo gegužės 15 d. iki birželio 15 d. išlieka Vokietijos sienos kontrolė su Šveicarija, Austrija ir Prancūzija, tačiau ji bus lankstesnė – leidžiami visi sienos perėjimo punktai, tikrinimai bus nereguliarūs. Išlieka reikalavimas turėti pagrindą atvykti, tačiau jis jau gali būti asmenis – lankyti artimuosius, mokslas ir pan.

  Su Liuksemburgu kontrolės nelieka, tačiau bus padidintas policijos budėjimas 30 km pasienio ruože (kaip Nyderlandų ir Belgijos pasienyje). Lieka oro transporto su Ispanija ir Italija kontrolė.

  Vykimas tranzitu per Vokietiją leidžiamas, jei asmuo vyksta į savo nuolatinę gyvenamąją ar darbo vietą kitoje šalyje. Vokietijos policijos pareigūnams palikta teisė spręsti dėl leidimo suteikimo vykti tranzitu per Vokietiją. Būtina turėti tolesnę kelionę įrodančius dokumentus (pvz., kelto bilietus ar darbo sutartį ir pan.). Keliaujantiems tranzitu asmenims karantinavimosi prievolė Vokietijoje netaikoma.

  Daugiau informacijos apie kelionių sąlygos Vokietijoje yra šalies federalinės užsienio reikalų, vidaus reikalų ir sveikatos ministerijų svetainėse.


 • Mano sutuoktinis – ne Lietuvos pilietis. Ar jis gali atvykti į Lietuvą?
  Taip, užsieniečiams, kurie yra Lietuvos Respublikos piliečių šeimos nariai (tėvai (įtėviai), vaikai (įvaikiai), sutuoktiniai, globėjai), atvykti į Lietuvą leidžiama. Atvykusieji iš užsienio turės privalomai izoliuotis 14 dienų.


 • Ar galėsiu grįžti į Lietuvą gegužę ir kokiu būdu?
  Karantino laikotarpiu patekimo į Lietuvą galimybės yra apribotos.

  Nuo gegužės 11 d. leidžiama atvykti keltais, kursuojančiais maršrutais tarp Kylio–Rostoko–Travemiundės ir Klaipėdos, kai nėra vykdomas keleivių įlaipinimas tarpiniuose uostuose, o persėdimo į kitą keltą tarpiniame uoste metu užtikrinamas minimalus kontaktas su pašaliniais asmenimis. Informaciją apie keltų maršrutus į/iš Klaipėdos uosto rasite čia.

  Informaciją apie atnaujinamus skrydžius į/iš Vilniaus oro uosto rasite čia.

  Nuo gegužės 13 dienos, gavusi Lietuvos Vyriausybės leidimą, reguliarius skrydžius Frankfurto prie Maino (Vokietija) kryptimi iš Vilniaus atnaujina Lufthansa oro bendrovė.

  Nuo gegužės 18 dienos, gavusi Lietuvos Vyriausybės leidimą, reguliarius skrydžius Rygos kryptimi iš Vilniaus atnaujina airBaltic oro linijų bendrovė.

  Nuo gegužės 25 dienos, gavusi Lietuvos Vyriausybės leidimą, reguliarius skrydžius Talino kryptimi iš Vilniaus atnaujina airBaltic oro linijų bendrovė, taip pat reguliarius skrydžius į Norvegijos miestus iš Vilniaus atnaujina airBaltic ir WizzAir oro linijų bendrovės.

  Nuo gegužės 28 dienos oro linijų kompanija „Wizzair“ atnaujins skrydžius iš Vilniaus į Dortmundą ir atgal, iš Vilniaus ir Kauno į Einhoveną ir atgal. „AirBaltic“ pradės skrydžius iš Vilniaus į Berlyną bei Amsterdamą ir atgal.

  Reguliarūs skrydžiai keleiviams vežti į Lietuvos Respublikos tarptautinius oro uostus vykdomi tik maršrutais, kurių atnaujinimui pritaria Vyriausybė užsienio reikalų ministro siūlymu. Nereguliarūs skrydžiai, kuriais vežama daugiau nei 10 keleivių, į Lietuvos Respublikos tarptautinius oro uostus vykdomi tik gavus Lietuvos transporto saugos administracijos išduotą atskirą leidimą oro susisiekimui vykdyti.

  Informaciją apie valstybinės sienos kirtimą automobiliu rasite čia.


 • Ką reikia žinoti vykstant į Lietuvą ne iš Latvijos, Estijos ar Lenkijos (darbo ar mokslo tikslais)?
  Karantino laikotarpiu patekimo į Lietuvą galimybės yra apribotos.

  Atvykstantiems rekomenduojama iš anksto pasiruošti sienos kirtimui:

  1. Užpildyti elektroninę formą

  - Forma atvykstantiems lėktuvu: https://keleiviams.nvsc.lt/lt/form;
  - Forma atvykstantiems sausumos keliu: https://vezejams.nvsc.lt/lt/form;
  - Forma atvykstantiems jūrų transportu: bus papildyta ;

  2. Pasirūpinti tinkama izoliavimosi vieta

  Sąlytį turėjęs asmuo, grįžęs iš užsienio, turi būti izoliuotas atskirame bute / name ar gerai izoliuotame kitame individualaus buto / namo aukšte su atskiru sanitariniu mazgu. Kartu su sąlytį turėjusiais asmenimis, grįžusiais iš užsienio valstybės, izoliavimo metu negali gyventi kiti sveiki asmenys.

  3. Pasirūpinti transportu, jeigu atvykstantysis turi kur izoliuotis

  Negalima naudotis taksi ar pavežėjų paslaugomis. Jei asmuo yra užsakęs transportą, patekimo į šalį punkte turi parodyti įrodančius dokumentus.

  4. Jei asmuo neturi tinkamos izoliavimosi vietos ar transporto nuvykimui į izoliavimosi vietą, jam rekomenduojama dar prieš kelionę kreiptis į savivaldybę, kurioje asmuo yra registruotas. Savivaldybių kontaktai: https://koronastop.lrv.lt/lt/kontaktai

  Nuo gegužės 11 d. leidžiama atvykti keltais, kursuojančiais maršrutais tarp Kylio–Rostoko–Travemiundės ir Klaipėdos, kai nėra vykdomas keleivių įlaipinimas tarpiniuose uostuose, o persėdimo į kitą keltą tarpiniame uoste metu užtikrinamas minimalus kontaktas su pašaliniais asmenimis. Informaciją apie keltų maršrutus į/iš Klaipėdos uosto rasite čia.

  Informaciją apie atnaujinamus skrydžius į/iš Vilniaus oro uosto rasite čia.

  Nuo gegužės 13 dienos, gavusi Lietuvos Vyriausybės leidimą, reguliarius skrydžius Frankfurto prie Maino (Vokietija) kryptimi iš Vilniaus atnaujina Lufthansa oro bendrovė.

  Nuo gegužės 18 dienos, gavusi Lietuvos Vyriausybės leidimą, reguliarius skrydžius Rygos kryptimi iš Vilniaus atnaujina airBaltic oro linijų bendrovė.

  Nuo gegužės 25 dienos, gavusi Lietuvos Vyriausybės leidimą, reguliarius skrydžius Talino kryptimi iš Vilniaus atnaujina airBaltic oro linijų bendrovė, taip pat reguliarius skrydžius į Norvegijos miestus iš Vilniaus atnaujina airBaltic ir WizzAir oro linijų bendrovės.

  Nuo gegužės 28 dienos oro linijų kompanija „Wizzair“ atnaujins skrydžius iš Vilniaus į Dortmundą ir atgal, iš Vilniaus ir Kauno į Einhoveną ir atgal. „AirBaltic“ pradės skrydžius iš Vilniaus į Berlyną bei Amsterdamą ir atgal.

  Reguliarūs skrydžiai keleiviams vežti į Lietuvos Respublikos tarptautinius oro uostus vykdomi tik maršrutais, kurių atnaujinimui pritaria Vyriausybė užsienio reikalų ministro siūlymu. Nereguliarūs skrydžiai, kuriais vežama daugiau nei 10 keleivių, į Lietuvos Respublikos tarptautinius oro uostus vykdomi tik gavus Lietuvos transporto saugos administracijos išduotą atskirą leidimą oro susisiekimui vykdyti.

  Informaciją apie valstybinės sienos kirtimą automobiliu rasite čia.


 • Ar artimiausiu metu galiu planuoti keliones/atostogas į užsienio valstybes?
  Užsienio reikalų ministerija, atsižvelgdama į Pasaulio sveikatos organizacijos paskelbtą koronaviruso pandemiją, į ženklų užsikrėtusiųjų skaičių užsienio valstybėse bei valstybių taikomus judėjimo ir sienų kirtimo suvaržymus viruso plitimo suvaldymui, taip pat į Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtą karantiną, rekomenduoja atidėti keliones ir karantino laikotarpiu nevykti į užsienio valstybes.

  Jei yra poreikis neatidėliotinai kelionei, primygtinai rekomenduojame informacijos dėl kelionės į konkrečią užsienio šalį sąlygų teirautis oficialiuose tos šalies institucijų puslapiuose arba kreiptis į užsienio šalyje esančią Lietuvos diplomatinę atstovybę elektroniniu paštu. Elektroninio pašto adresą rasite http://keliauk.urm.lt/lt/embasycontacts. Kelionių rekomendacijas konkrečioms užsienio valstybėms rasite http://keliauk.urm.lt/.

  Informaciją apie atnaujinamus skrydžius į/iš Vilniaus oro uosto rasite čia.

  Nuo gegužės 13 dienos, gavusi Lietuvos Vyriausybės leidimą, reguliarius skrydžius Frankfurto prie Maino (Vokietija) kryptimi iš Vilniaus atnaujina Lufthansa oro bendrovė.

  Nuo gegužės 18 dienos, gavusi Lietuvos Vyriausybės leidimą, reguliarius skrydžius Rygos kryptimi iš Vilniaus atnaujina airBaltic oro linijų bendrovė.

  Nuo gegužės 25 dienos, gavusi Lietuvos Vyriausybės leidimą, reguliarius skrydžius Talino kryptimi iš Vilniaus atnaujina airBaltic oro linijų bendrovė, taip pat reguliarius skrydžius į Norvegijos miestus iš Vilniaus atnaujina airBaltic ir WizzAir oro linijų bendrovės.

  Nuo gegužės 28 dienos oro linijų kompanija „Wizzair“ atnaujins skrydžius iš Vilniaus į Dortmundą ir atgal, iš Vilniaus ir Kauno į Einhoveną ir atgal. „AirBaltic“ pradės skrydžius iš Vilniaus į Berlyną bei Amsterdamą ir atgal.

  Reguliarūs skrydžiai keleiviams vežti į Lietuvos Respublikos tarptautinius oro uostus vykdomi tik maršrutais, kurių atnaujinimui pritaria Vyriausybė užsienio reikalų ministro siūlymu. Nereguliarūs skrydžiai, kuriais vežama daugiau nei 10 keleivių, į Lietuvos Respublikos tarptautinius oro uostus vykdomi tik gavus Lietuvos transporto saugos administracijos išduotą atskirą leidimą oro susisiekimui vykdyti.

  Ketinantiems keliauti rekomenduojame atsakingai įvertinti bilietų įsigijimo galimybes į skrydžius, kuriems leidimai dar nesuteikti. Taip pat rekomenduojame iš anksto išsiaiškinti, kokius reikalavimus ir apribojimus taiko šalys, į kurias ketinama vykti.


 • Kur rasti daugiau informacijos?
  Daugiau informacijos dėl COVID-19, karantino režimo ir rekomendacijų gyventojams galite rasti interneto svetainėje www.koronastop.lt ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainėje.

  „Karštoji linija“ nemokamas telefonas 1808 (teikiamos konsultacijos gyventojams 8:00 - 23:00 kiekvieną dieną; galima skambinti ir rašyti trumpąsias SMS žinutes; skambinant iš užsienio +370 (37) 367 963).

  Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) karštosios linijos (+370 6 187 9984 ir +370 6 169 4562) darbo dienomis konsultuoja nuo 8.00 val. iki 17.00 val. (penktadieniais nuo 8:00 val. iki 15:45 val.) Taip pat dėl naujosios koronaviruso infekcijos galima kreiptis elektroninio pašto adresu [email protected], kuriuo į visuomenės užklausas dėl koronaviruso atsakinėja Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai.

  Taip pat dėl naujosios koronaviruso infekcijos galima kreiptis elektroninio pašto adresu [email protected], kuriuo į visuomenės užklausas dėl koronaviruso atsakinėja Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai.