Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

URM ragina nedelsiant paleisti į laisvę šiandien Maskvoje sulaikytą Rusijos opozicijos lyderį A. Navalną

Sukurta 2021.01.17 / Atnaujinta 2021.01.17 20:33

Sausio 17 dieną Maskvos Šeremetjevo oro uoste buvo sulaikytas iš Vokietijos į tėvynę grįžęs Rusijos Federacijos opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas. 

Užsienio reikalų ministerija griežtai smerkia šį Rusijos valdžios ir teisėsaugos institucijų žingsnį, prasilenkiantį su civilizuotos teisinės valstybės ir Europos Tarybos įtvirtintais žmogaus teisių principais, ir ragina nedelsiant paleisti į laisvę A. Navalną.

„Ministerija šiuos Rusijos teisėsaugos institucijų veiksmus vertina kaip dalį oficialiosios Maskvos inicijuotos A. Navalno persekiojimo ir sunaikinimo kampanijos. Panašu, kad A. Navalnas, išdrįsęs mesti iššūkį valdžiai, padarė dar vieną Maskvos akyse nedovanotiną klaidą - liko gyvas ir dar daugiau - paskelbė, kas į jį pasikėsino. Raginame nedelsiant paleisti A. Navalną, o taip pat atsakomybėn patraukti į jį pasikėsinusiuosius“, - sakė užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

Ministras G. Landsbergis pabrėžė, kad Lietuva nedelsiant kels klausimą dėl galimo Europos Sąjungos atsako ir naujų sankcijų Rusijai dėl A. Navalno sulaikymo ir persekiojimo.