Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Susitikimuose su Sakartvelo vadovais – dėmesys šalies žingsniams ES ir NATO link

Sukurta 2019.09.09 / Atnaujinta 2019.09.09 15:15
   Susitikimuose su Sakartvelo vadovais – dėmesys šalies žingsniams ES ir NATO link
   Susitikimuose su Sakartvelo vadovais – dėmesys šalies žingsniams ES ir NATO link

   Rugsėjo 9 dieną Tbilisyje surengtas šeštasis Lietuvos ir Sakartvelo (Gruzijos) Europos ir euroatlantinės integracijos komisijos posėdis, kuriam pirmininkavo abiejų šalių užsienio reikalų ministrai Linas Linkevičius ir Davidas Zalkalianis. Ši dvišalė komisija įsteigta 2010 metais, pasirašius Lietuvos ir Sakartvelo Chartiją dėl Europos ir euroatlantinės integracijos.

   „Demokratijos plėtra turės daug įtakos tolesnei Sakartvelo integracijai į Vakarų struktūras. Šalies valdžiai būtina toliau stiprinti teisės viršenybę, puoselėti žiniasklaidos įvairovę, palaikyti dialogą su opozicija ir nevyriausybiniu sektoriumi“, – posėdžio metu teigė ministras L. Linkevičius.

   Ministras taip pat pažymėjo, kad per pirmąjį Europos Sąjungos Rytų partnerystės iniciatyvos gyvavimo dešimtmetį Sakartvelui pavyko pasiekti reikšmingų rezultatų, įskaitant Asociacijos sutarties pasirašymą ir bevizio režimo įvedimą, tačiau skatino toliau įgyvendinti visas būtinas reformas ir aktyviai prisidėti formuluojant Rytų partnerystės ateities tikslus.

   Sakartvelo užsienio reikalų ministras D. Zalkalianis pabrėžė, kad strateginiai šalies tikslai – prisijungti prie ES ir NATO – nesikeičia, ir dėkojo Lietuvai už nuolatinį palaikymą. Sakartvelo delegacija taip pat informavo Lietuvos kolegas apie naujausius integracijos į ES ir NATO žingsnius, pasidalijo įžvalgomis apie paaštrėjusią padėtį Rusijos okupuotuose Sakartvelo regionuose.

   Šiandien Sakartvelo sostinėje taip pat įvyko ministro L. Linkevičiaus susitikimai su prezidente Salome Zourabichvili ir naujuoju parlamento vadovu Archilu Talakvadze, su kuriais aptartas Sakartvelo ryšių su ES stiprinimas, padėtis šalyje ir kitos aktualijos.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija sunerimusi dėl pastaruoju metu susiklosčiusios politinės padėties Sakartvele. Parlamento sprendimas panaikinti pagrindinės opozicinės partijos Vieningojo nacionalinio judėjimo lyderio Nika Melia teisinę neliečiamybę ir galimas politiko suėmimas mažina dialogo tarp valdančiosios partijos ir opozicijos galimybę, kelia klausimų dėl selektyvaus teisingumo ir teisės viršenybės šalyje.

    

   Kalbos, pareiškimai »
   2021-01-28_M.Adomėnas su GE.JPG

   Sausio 28 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas dalyvavo nuotoliniame susitikime su Sakartvelo pirmuoju užsienio reikalų viceministru Vakhtangu Makharoblishviliu. Pokalbyje viceministrai aptarė Sakartvelo pastangas siekiant narystės Europos Sąjungoje ir NATO, politinę padėtį Sakartvele ir Pietų Kaukazo regione, pandemijos valdymo situaciją ir kitas aktualijas.

   Dvišaliai santykiai »
   UN Palais.jpg

   Sausio 25 ir 26 dienomis Lietuvos nuolatinis atstovas Ženevoje ambasadorius Andrius Krivas dalyvavo Visuotinės periodinės peržiūros darbo grupės 37-os sesijos veikloje ir pateikė Lietuvos rekomendacijas Mianmarui, Ruandai ir Sakartvelui žmogaus teisių srityje.

   Spalio 31 dieną Sakartvelo (Gruzijos) piliečiai rinko naująjį parlamentą, priimsiantį svarbiausius šalies sprendimus artimiausiems ketveriems metus. Sveikiname Sakartvelą, įgyvendinusį rinkimų sistemos reformą ir sklandžiai surengusį rinkimus sudėtingomis COVID-19 pandemijos sąlygomis. Rinkėjų aktyvumas (56 procentai) rodo, kad, nepaisant pandemijos, Sakartvelo žmonėms rūpi šalies ateitis.

   Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
   Sakartvelas.jpg

   Spalio 30 dieną Lietuvos ambasadorius Sakartvele Andrius Kalindra įteikė skiriamuosius raštus Sakartvelo prezidentei Salomei Zurabišvili.

   Dvišaliai santykiai »
   IMG-20201028-WA0000.jpg

   Spalio 28 dieną naujai paskirtas Lietuvos ambasadorius Sakartvele Andrius Kalindra įteikė skiriamųjų raštų kopijas Sakartvelo užsienio reikalų ministrui Davitui Zalkalianiui.

   Dvišaliai santykiai »