Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Minske atidaryta sekmadieninė lituanistinė mokykla

Sukurta 2019.11.13 / Atnaujinta 2019.11.13 16:05
    Minske atidaryta sekmadieninė lituanistinė mokykla

    Lapkričio 12 dieną Minske atidaryta sekmadieninė lietuvių kalbos mokykla. Ji veiks Baltarusijos Maksimo Tanko pedagogikos universitete įsikūrusiame lietuvių kalbos kabinete.

    Planuojama, kad sekmadieninėje mokykloje lietuvių kalbos mokysis apie 10 mažųjų lietuvių. Mokyklos atidarymo proga Lietuvos ambasados atstovai būsimiems mokiniams įteikė Lietuvos švietimo ir mokslo ministerijos perduotus vadovėlius, lietuviškas knygeles ir suvenyrus.

    „Šalia tradicinių lietuvybės salų Pelesoje, Rimdžiūnuose ir Breslaujos krašte, nuo šiol ir Minską bus galima vadinti dar vienu lietuvybės puoselėjimo centru. Dar vienos lituanistinės mokyklos Baltarusijoje atidarymas neabejotinai prisidės prie lietuvių kalbos puoselėjimo ir sklaidos šioje šalyje“, - sakė Lietuvos ambasadorius Baltarusijoje Andrius Pulokas.

    Šiuo metu Baltarusijoje gyvena apie 5000 lietuvių, veikia Breslaujos, Gardino, Gervėčių krašto, Lydos, Minsko ir Pelesos lietuvių bendruomenės, veikia dvi lietuvių formaliojo ugdymo įstaigos Pelesoje ir Rimdžiūnuose, taip pat lituanistinės mokyklėlės Gardine, Lydoje, Ūsoniuose, Apse.