Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva Šiaurės ir Baltijos valstybių vardu pasisakė vaiko teisių tema

Sukurta 2020.02.25 / Atnaujinta 2020.02.25 08:41
  Lietuva Šiaurės ir Baltijos valstybių vardu pasisakė vaiko teisių tema

  Vasario 24 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas prie Jungtinių Tautų biuro ir kitų tarptautinių organizacijų Andrius Krivas Šiaurės ir Baltijos šalių vardu Ženevoje pasisakė Žmogaus teisių tarybos sesijos Aukšto lygio diskusijoje, skirtoje aptarti Vaikų teisių konvencijos galimybes ir jai kylančius iššūkius.

  Ambasadorius pažymėjo, kad nors per pastaruosius 30 metų daug pasiekta vaiko teisių apsaugos, švietimo ir įtraukimo į visuomenei svarbius procesus srityse, iššūkių išlieka daug. „Šalys turėtų prisiimti ambicingesnius politinius įsipareigojimus ir užtikrinti, kad nė vienas vaikas neliktų nuošalyje,“ – sakė A. Krivas.

  Kalbėdamas Danijos, Estijos, Islandijos, Latvijos, Norvegijos, Suomijos, Švedijos ir Lietuvos vardu ambasadorius atkreipė dėmesį į tokias problemas kaip vaikų apgyvendinimas institucijose ir laisvės ribojimas, smurtas prieš vaikus, vaikų išnaudojimas, seksualinė prievarta, priverstinės ir ankstyvos vedybos, patyčios bei skaitmeninėje erdvėje kylančios grėsmės. A. Krivas taip pat pabrėžė prieinamo ir kokybiško išsilavinimo svarbą ne tik vaikams, bet ir visuomenei apskritai.

  Jungtinių Tautų Vaiko teisių konvencija yra plačiausiai pripažinta konvencija pasaulyje – ją yra ratifikavusios 196 šalys. Lietuvos Seimas tai padarė 1995 metų liepos 3 dieną.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Lietuva, siekdama prisidėti prie tarptautinės bendruomenės atsako į COVID-19 krizę ir pabėgėlių, kaip vienos pažeidžiamiausių visuomenės grupių, problemas, skyrė lėšų humanitarinei pagalbai.

  Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
  UNICEF Vykdomosios Valdybos biuro nariai ir UNICEF vykdančioji direktorė H. Fore.jpg

  Sausio 14 dieną Lietuvos nuolatinė atstovė Jungtinėse Tautose, ambasadorė Audra Plepytė išrinkta Jungtinių Tautų vaikų fondo (UNICEF) Vykdomosios Valdybos vicepirmininke. Lietuvos ambasadorė dirbs kartu su Bangladešo, Brazilijos, Maroko ir Šveicarijos atstovais.

  Daugiašaliai santykiai »
  IMG_5448.JPEG

  Gruodžio 5 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas prie Jungtinių Tautų biuro ir kitų tarptautinių organizacijų ambasadorius Andrius Krivas dalyvavo Jungtinių Tautų Vyriausiojo pabėgėlių komisaro biuro (JTVPK) rengiamoje kasmetinėje įsipareigojimų konferencijoje Ženevoje.

  Daugiašaliai santykiai » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
  bazaar6.jpg

  Gruodžio 3 dieną Jungtinių Tautų rūmuose Ženevoje šurmuliavo Jungtinių Tautų moterų gildijos kasmet organizuojama labdaros mugė, kurioje savo stendą pristatė ir Lietuvos nuolatinė atstovybė.

  Atstovybių naujienos »
  4.jpg

  Spalio 31 dieną Ženevoje, Šveicarijoje, Jungtinių Tautų (JT) Moterų diskriminacijos panaikinimo komitetas svarstė Lietuvos šeštąjį periodinį pranešimą apie JT konvencijos dėl visų formų diskriminacijos panaikinimo moterims įgyvendinimą Lietuvoje.

  Atstovybių naujienos »
  IMG_4444.jpg

  Birželio 25 dieną Lietuvos nuolatinė atstovė Jungtinėse Tautose ambasadorė Audra Plepytė išrinkta penktojo Konvencijos dėl asmenų apsaugos nuo priverstinio dingimo šalių narių susitikimo pirmininke. A. Plepytė – pirmoji Rytų Europos grupės atstovė, pirmininkavusi šios konvencijos šalių narių susitikimui nuo jos įsigaliojimo 2010 metais.

  Atstovybių naujienos »