Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

JAV padėkojo Lietuvai už nuoseklų vertybinių pozicijų laikymąsi tarptautinėje arenoje

Sukurta 2020.09.18 / Atnaujinta 2020.09.18 09:18
  JAV padėkojo Lietuvai už nuoseklų vertybinių pozicijų laikymąsi tarptautinėje arenoje

  Rugsėjo 17 dieną Vašingtone (JAV) vizitą tęsiantis Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su JAV prezidento nacionalinio saugumo patarėju Robertu O’Brienu.

  „JAV prezidento vardu Lietuvai perduota padėka už nuoseklų vertybinių pozicijų laikymąsi tarptautinėje arenoje. Taip pat padėkota už patikimą partnerystę, įsipareigojimų vykdymą didinant gynybos finansavimą, pastangas, siekiant energetinės nepriklausomybės. Mes ir toliau tikimės išlaikyti  Jungtinių Valstijų dėmesį Lietuvai ir visam regionui bei vertiname JAV karių buvimą šalyje”, - sakė ministras.

  Susitikime taip pat buvo aptarta situacija Baltarusijoje. Anot ministro, buvo kalbama apie bendrą reakciją ir sankcijas, kurias JAV ketina įvesti koordinuojantis su Europos Sąjunga.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  Dalia AC renginys foto 2.png

  Vasario 25 dieną  Baltijos ir Amerikos komercijos rūmai surengė diskusiją, kurioje dalyvavo Lietuvos, Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministerijų ekonominių departamentų atstovai. Susitikime aptarta Baltijos valstybių ir JAV ekonominio bendradarbiavimo plėtra, rezultatai bei siekiai, pristatytos verslo skatinimo iniciatyvos, diskutuota apie Baltijos valstybių ir JAV ekonominio bendradarbiavimo prioritetus, darbą pradėjus JAV prezidento Joe Bideno administracijai.

  Daugiašaliai santykiai »

  Sausio 26 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pasveikino naujai paskirtąjį JAV Valstybės sekretorių Antony Johną Blinkeną, jo kandidatūrą patvirtinus JAV Kongrese. Naujoji prezidento Joe Bideno administracija darbą pradės greitu metu.

  Dvišaliai santykiai »

  Sausio 7 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis su JAV Valstybės sekretoriumi Michaelu R. Pompeo telefonu aptarė aktualius Lietuvos ir JAV bendradarbiavimo bei tarptautinio saugumo politikos klausimus.

  Dvišaliai santykiai »

  Gruodžio 8 dieną Lietuvos ambasada JAV surengė tarptautinių konkursų laureato fotografo Tado Kazakevičiaus fotografijų serijos „Tai, ko nebebus“ virtualų pristatymą JAV auditorijai.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  XX sale.jpg

  Lapkričio 9 – 10 dienomis Lietuva dalyvavo Visuotinės periodinės peržiūros (UPR) darbo grupės 36-os sesijos veikloje ir pateikė rekomendacijas aptariant situaciją žmogaus teisių srityje Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) ir Kroatijoje.

  Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
  IMG_9321.jpg

  Rugsėjo 25 dieną Užsienio reikalų ministerijos atstovai su JAV Valstybės departamento sekretoriaus padėjėjo pavaduotoju Europai Georgu P. Kentu aptarė situaciją Baltarusijoje ir regione, paramos Baltarusijos pilietinei visuomenei galimybes, kitus aktualius Lietuvos ir JAV santykių bei tarptautinio saugumo politikos klausimus.

  Dvišaliai santykiai »