Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Dubline vyko Lietuvos žydų istorijos metams paminėti skirtas koncertas

Sukurta 2020.02.18 / Atnaujinta 2020.02.19 08:45
   Dubline vyko Lietuvos žydų istorijos metams paminėti skirtas koncertas
   Dubline vyko Lietuvos žydų istorijos metams paminėti skirtas koncertas

   Vasario 17 dieną Lietuvos ambasada Airijoje, žydų bendruomenė „The Jewish Representative Council of Ireland” ir Airijos lietuvių bendruomenė istorinėje Dublino mero rezidencijoje „Mansion House" surengė tenoro Rafailo Karpio ir pianisto Dariaus Mažinto koncertą „Laiškai iš praeities“, skirtą Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metams paminėti.

   Dauguma Airijos žydų bendruomenės narių yra litvakų, atvykusių į Airiją XIX a. pab.-XX a. pr.,  palikuonys. Jidiš kalba skambėjusiose dainose atsispindi tuomet gyvenusių žmonių jausmai, skaudi būtis ir pasirinkimo klausimas. Vakaro metu R. Karpis pristatė daugelio dainų tekstų autorius, kurie yra glaudžiai susiję su Vilniaus ir tuometinės Lietuvos istorija, todėl koncerto metu klausytojai turėjo unikalią galimybę išgirsti retai atliekamus kūrinius.

   Koncerte dalyvavo Airijos žydų ir Airijos lietuvių bendruomenės nariai bei diplomatinio korpuso svečiai.


    

    

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   IMG_3291.jpg

   Gruodžio 9 dieną Lietuvos ambasada Japonijoje ir Tokijo Wasedos universitetas surengė konferenciją „Čijunės Sugiharos humanizmo paveldas ir pamokos“, skirtą Č. Sugiharos gimimo 120-osioms metinėms ir „vizų į gyvenimą“ išdavimo 80-mečiui.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »

   Gruodžio 8 dieną Lietuvos ambasada JAV surengė tarptautinių konkursų laureato fotografo Tado Kazakevičiaus fotografijų serijos „Tai, ko nebebus“ virtualų pristatymą JAV auditorijai.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   4.jpeg

   Lietuvos ambasadorius Japonijoje Gediminas Varvuolis lankėsi Lietuvos savaitės renginiuose Hiracukos mieste. Renginių metu buvo rodomas reportažas apie Sugiharos namus Kaune, vyko lietuviškų produktų pristatymas, surengta nuotraukų ekspozicija.

   Dvišaliai santykiai »

   Spalio 1 dieną vyko lietuvių kalbos mokytojams Airijoje skirtas seminaras, kurio metu buvo pranešta apie stiprinamą lietuvių kalbos mokymą Airijoje.  Jau nuo kitų mokslo metų lietuvių kalba bus įtraukta į Airijos mokyklų mokymo programą kaip pasirenkama užsienio kalba bei įgaus tokį patį statusą, kaip ir kitos pasirenkamos užsienio kalbos, pavyzdžiui  - prancūzų, vokiečių, ispanų ar italų.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »

   Rugsėjo 24 dieną Kaune, Vytauto Didžiojo universitete vyks konferencija „Toliau pareigõs – vizos į gyvenimą“, skirta japonų diplomato tarpukario Lietuvoje Čijunės Sugiharos metams Lietuvoje pažymėti.

   Istorinė, kultūros diplomatija »
   0-96-200919 Journee de patrimoine Lithuanian Embassy Paris _D800487 Photo Ludo Segers.JPG

   Rugsėjo 18-20 dienomis Lietuvos ambasada Paryžiuje pirmąkart dalyvavo nuo 1984 metų Prancūzijoje rengiamose Europos paveldo dienose.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »