Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Dokumentai iš Ispanijos atskleis tarpukario Lietuvos pripažinimo istoriją

Sukurta 2019.12.09 / Atnaujinta 2019.12.09 15:57
  Dokumentai iš Ispanijos atskleis tarpukario Lietuvos pripažinimo istoriją

  Gruodžio 11 dieną, 16.30 val., Lietuvos centriniame valstybės archyve (O. Milašiaus g. 21, Vilnius) bus atidaryta Ispanijos archyvuose išsaugotų, Lietuvos valstybės pripažinimą po Pirmojo pasaulinio karo liudijančių dokumentų paroda. Renginyje dalyvaus užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, dokumentus archyvo direktoriui Daliui Žižiui perduos Ispanijos ambasadorius Lietuvoje Jose Maria Roblesas Fraga.

  Parodos pagrindą sudaro prieš šimtmetį vykusio diplomatinio susirašinėjimo tarp Lietuvos ir Ispanijos valstybės pareigūnų dokumentai, kurie, tikėtina, sudomins ne tik istorijos mėgėjus, bet ir profesionalus.

  Idėja surengti parodą kilo prieš pusmetį, kai Ispanijos ambasadorius Vilniuje Jose Maria Roblesas Fraga ėmėsi iniciatyvos ir Ispanijos archyvuose rado keletą istorinių, su Lietuva susijusių dokumentų, kurių kopijos, atvežtos į Lietuvą, sužadino susidomėjimą. Po to sekė tiesioginis darbas tarp Ispanijos ir Lietuvos archyvarų,  kurį vainikavo surastas nemažas skaičius įdomių dokumentų.

  Ispanija šių dokumentų aukštos kokybės skaitmenines kopijas padovanojo Lietuvai.  Nuspręsta dokumentų parodą, kuri iliustruotų dviejų artimų sąjungininkių Europos Sąjungoje ir NATO santykių šaknis, surengti ir Vilniuje, ir Madride. Geresnis Lietuvos ir Ispanijos santykių istorijos pažinimas padės mums geriau suprasti viena kitą ir toliau plėsti bei stiprinti ryšius tarp mūsų valstybių ir žmonių.

  Paroda yra bendras  Lietuvos užsienio reikalų ministerijos,  Ispanijos Karalystės ambasados Vilniuje, Lietuvos centrinio valstybės archyvo ir Ispanijos nacionalinio istorinio archyvo projektas.

  Žiniasklaidos atstovų dėmesiui: kviečiame fiksuoti suskaitmenintų dokumentų perdavimo momentą archyvui, fotografuoti ir filmuoti video formatu rodomų dokumentų kopijas. Žurnalistus kviečiame atvykti 16.20 val., adresu O. Milašiaus 21.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  059 Filmo pristatymas.JPG

  Sausio 8 dieną Lietuvos ambasadorių klubas kartu su Užsienio reikalų ministerija surengė dokumentinio filmo „Pirmininko Diplomatija. Atkurtos Lietuvos kelias“ pristatymą bei susitikimą su profesoriumi Vytautu Landsbergiu, filmo sumanytoja Gražina Landsbergiene ir filmo režisiere  Agne  Marcinkevičiūte.

  Ministerijos naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  20191203_202407.jpg

  Gruodžio 3 dieną Lietuvos ambasadoje Vašingtone (JAV) buvo surengtas susitikimas su Holokaustą išgyvenusia Dana Pomerants-Mazurkevich, kurią iš Kauno žydų geto 1943 metais išgelbėjo ir savo šeimoje priglaudė gerai žinomas operos solistas Kipras Petrauskas.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  pasirasymas.jpg

  Lapkričio 29 dieną, Olštine (Lenkija) Lietuvos ambasadorius Lenkijoje Eduardas Borisovas ir Žalgirio mūšio muziejaus Štenborke direktorius Szymonas Drejus pasirašė susitarimą dėl simbolinio paminklinio akmens nuo lietuvių tautos Žalgirio mūšio lauke pastatymo.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  IMG_3966.JPG

  Lapkričio 28 Leideno universitete Hagoje vyko Lietuvos ambasados Nyderlanduose inicijuota vieša diskusija „Molotovo-Ribentropo paktas ir jo pasekmės: įtakos sferos Europoje”.

  Atstovybių naujienos »
  IMG-20191128-WA0001.jpg

  Lapkričio 26-27 dienomis Vitorijoje (Ispanija) Lietuvos ambasadorė Ispanijoje Skaistė Aniulienė susitiko su Baskų ragiono vadovu I. Urkullu, Bilbao miesto meru J. M. Aburtu bei Guggenheimo muziejaus direktoriumi J. I. Vidarte.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
  191122 Baltijos kelio renginys Osijeke1.JPG

  Lapkričio 22 dieną, baigdama Baltijos keliui skirtą renginių ciklą, Lietuvos ambasada Kroatijoje Osijeko miesto Slavonijos muziejuje surengė režisierės Lauros Paukštės filmo „Nepakartojamas Baltijos kelias“ peržiūrą. Renginio svečiai taip pat turėjo galimybę susipažinti su Baltijos kelio archyvinių nuotraukų paroda ir pasiklausyti to laikotarpio lietuviškų dainų.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »