Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Briuselyje aptarta situacija Afrikos Sahelio regione ir ES klimato diplomatijos stiprinimas

Sukurta 2020.01.20 / Atnaujinta 2020.01.20 14:52
  Briuselyje aptarta situacija Afrikos Sahelio regione ir ES klimato diplomatijos stiprinimas

  Sausio 20 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje Briuselyje. Šioje taryboje ministrai daugiausia dėmesio skyrė situacijai Afrikos Sahelio regione ir ES klimato diplomatijai.

  Sparčiai blogėjant saugumo ir humanitarinei situacijai Malyje ir visame Sahelio regione, ministrai tarėsi dėl geresnio ES ir partnerių veiksmų regione koordinavimo, galimybių didinti humanitarinę, vystomąją pagalbą ir finansavimą vykdomoms specialiosioms misijoms.

  Pasak ministro L. Linkevičiaus, būtina, kad regiono valstybės prisiimtų daugiau atsakomybės už regione vykstančius procesus. Ministras patvirtino, kad Lietuva ir toliau dalyvaus Jungtinių Tautų taikos palaikymo misijoje MINUSMA Malyje ir ES karinio mokymo misijoje (EUTM Mali) bei toliau plėtos vystomojo bendradarbiavimo projektus žemės ūkio ir tvarios energetikos srityse.

  Diskusijoje apie ES klimato diplomatiją buvo akcentuojama, kad ambicingi ES tikslai kovos su klimato kaita srityje pasieks tikslą tik jei pastangas šioje srityje suvienys visos pasaulio valstybės. ES kvies trečiąsias šalis intensyvinti pastangas šiose srityje ES pavyzdžiu.

  „ES kaimynystėje būtina užtikrinti, kad trečiosios šalys laikytųsi aukščiausių aplinkosauginių ir branduolinio saugumo standartų ir visa į ES importuojama produkcija, ypač pagaminta daug energijos naudojančiose pramonės šakose, atitiktų ES gamintojams taikomus aplinkosaugos reikalavimus“, – teigė L. Linkevičius.

  ES valstybių narių diplomatijos vadovai taip pat aptarė situaciją Artimųjų Rytų regione, Irake ir Irane. Itin daug dėmesio ministrai skyrė situacijai Libijoje, aptarė vakar Berlyne vykusios Libijos taikos konferencijos rezultatus.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  DSC_3251.jpg

  Kovo 2 dieną užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos vaizdo konferencijoje prekybos klausimais, kurios metu ministrai diskutavo dėl ES prekybos politikos peržiūros ir Europos Komisijos komunikato „ES prekybos politikos peržiūra – atvira, tvari ir tvirta prekybos politika“.

  Daugiašaliai santykiai »

  Vasario 22 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje aptarti ES–Rusijos santykiai, žmogaus teisių ir demokratijos situacija Baltarusijoje, Mianmare ir Honkonge, ES saugumo ir gynybos iniciatyvos.

  Daugiašaliai santykiai »

  Vasario 22 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje bus aptariami ES ir Rusijos santykiai, blogėjanti žmogaus teisių ir demokratijos situacija Baltarusijoje, Mianmare, Honkonge, padėtis, Etiopijoje ir Sudane bei ES iniciatyvos saugumo ir gynybos srityje.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »
  {0839B055-10CB-564A-A196-06AAA49A1612}.jpg

  Sausio 25 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje aptarta ES reakcija dėl Aleksėjaus Navalno įkalinimo, COVID-19 vakcinų Rytų Partnerystės šalims klausimas, santykiai su naująja JAV administracija, situacija Venesueloje, Honkonge, kitos užsienio politikos aktualijos.

  Daugiašaliai santykiai »

  Sausio 25 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Briuselyje dalyvaus pirmoje šiais metais Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje bus aptariama ES klimato ir energetikos diplomatija, Aleksejaus Navalno sulaikymas, ES strategija dėl COVID-19 vakcinų Rytų Partnerystės šalims, transatlantiniai santykiai, situacija Honkonge, Venesueloje. ES užsienio reikalų ministrai neformaliai diskutuos dėl ES – Jungtinės Karalystės (JK) ateities santykių bendros užsienio ir saugumo politikos srityje, nuotoliniu būdu su Japonijos užsienio reikalų ministru Toshimitsu Motegi aptars Indijos – Ramiojo vandenyno regioną ir jo saugumo problemas.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »

  Sausio 22 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo nuotoliniame Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų susitikime su JAV klimato pasiuntiniu John Kerry. Susitikimo metu daugiausia dėmesio buvo skirta ES ir JAV bendradarbiavimo klimato srityje atnaujinimui, naujai JAV administracijai paskelbus apie sugrįžimą į Paryžiaus susitarimą dėl klimato kaitos.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »