Artimiausi renginiai
- 2021-01-19 Ministras G. Landsbergis nuotoliniu būdu dalyvaus Valstybės ekstremalių situacijų komisijos posėdyje
- 2021-01-19 Ministras G. Landsbergis susitiks su ambasadoriumi ypatingiems pavedimams Dainiumi Kamaičiu
- 2021-01-19 Ministras G. Landsbergis telefonu aptars artėjančio vizito į Paryžių detales su Lietuvos ambasadoriumi Prancūzijoje Nerijumi Aleksiejūnu
- 2021-01-19 Ministras G. Landsbergis susitiks su VU TSPMI direktore Margarita Šešelgyte
- 2021-01-19 Ministras G. Landsbergis susitiks su Izraelio ambasadoriumi Lietuvoje Yossef Levy
Bendras pareiškimas dėl Baltarusijos atominės elektrinės Astrave
Rugsėjo 14 dieną Estija, Graikija, Italija, Latvija, Lenkija ir Lietuva Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) generaliniam direktoriui ir Branduolinės saugos konvencijos (BSK) šalims išplatino bendrą pareiškimą dėl Baltarusijos atominės elektrinės.
Pareiškime Baltarusija raginama nedelsiant pradėti spręsti visus branduolinės saugos klausimus, skaidriai bendradarbiauti su BSK susitariančiosiomis šalimis, teikti visą svarbią informaciją ir atsakymus į iškeltus klausimus bei savanoriškai įsitraukti į pasiektos pažangos vertinimą.
Pareiškimą teikiančios šalys paragino Baltarusiją įgyvendinti visas saugos rekomendacijas, pateiktas 2018 metais paskelbtoje Europos Sąjungos (ES) rizikos ir atsparumo vertinimo (streso testų) Baltarusijoje ataskaitoje. Baltarusija taip pat raginama laiku išspręsti branduolinės saugos ir aplinkosaugos klausimus, kuriuos iškėlė ES ir visos tarptautinės bendruomenės ekspertai.
Pareiškimas parengtas atsižvelgiant į tai, kad dėl COVID-19 buvo nukeltas šių metų kovą turėjęs vykti BSK peržiūros susitikimas.
BSK šalys įsipareigoja užtikrinti tarptautiniu mastu pripažįstamą aukštą branduolinės saugos lygį. Kas trejus metus vyksta BSK peržiūros susitikimai, prieš juos kiekviena susitariančioji šalis pateikia nacionalinę ataskaitą apie priemones, kurių buvo imtasi įgyvendinant prisiimtus įsipareigojimus. 2019 metais Baltarusijos pateiktai nacionalinei ataskaitai BSK šalys pateikė 239 klausimus, kas rodo didelį tarptautinės bendruomenės susirūpinimą branduolinės saugos situacija Baltarusijoje.
Sausio 12 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis gavo Sviatlanos Cichanouskajos laišką, kuriame kviečiama oficialų Baltarusijos pavadinimą lietuvių kalba keisti į baltarusių kalbai artimesnę šalies pavadinimo formą.
Sausio 11 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis telefonu kalbėjosi su Kanados kolega Francois-Philippe Champagnu. Ministrai aptarė dvišalį bendradarbiavimą, regiono saugumo klausimus, padėtį Baltarusijoje bei paramos demokratinėms iniciatyvoms galimybes.
Artėjant Sausio 13-ajai populiarus Graikijos naujienų portalas „Huffington Post“ išspausdino išsamų interviu su Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo akto signataru Nikolajumi Medvedevu.

Sausio 8 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Sviatlana Tsikhanouskaya, kurią Lietuva pripažįsta teisėta Baltarusijos žmonių atstove, aptarti aktualių tolesnio bendradarbiavimo ir demokratinių jėgų strategijos klausimų.
Susipažinusi su AB „Swedbank“ pateikta informacija dėl VšĮ „Belorus“ lėšų įšaldymo, Užsienio reikalų ministerija (URM) kreipėsi į banką dėl ribojamųjų priemonių taikymo ir leidimo disponuoti lėšomis išskirtinai darbuotojų atlyginimams ir kitoms su darbo santykiais susijusioms reikmėms.
Reaguodama į besitęsiantį Baltarusijos režimo institucijų žiaurumą ir palaikydama demokratines Baltarusijos žmonių teises, gruodžio 17 dieną Europos Sąjunga (ES) paskelbė trečiąjį sankcijų paketą Baltarusijos režimui.