Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ambasadorius R. Motuzas susitiko su Uzbekistano užsienio reikalų ministru

Sukurta 2019.11.25 / Atnaujinta 2019.11.25 16:29
  Ambasadorius R. Motuzas susitiko su Uzbekistano užsienio reikalų ministru

  Lapkričio 21 dieną Uzbekistano užsienio reikalų ministras Abdulazizas Kamilovas Taškente priėmė kadenciją baigiantį ambasadorių Remigijų Motuzą.

  Ambasadorius R. Motuzas pažymėjo, kad jo rezidavimo laikotarpiu Uzbekistanas iš esmės pasikeitė. ,,Valstybė tapo lydere regione ir formuoja visiškai naują bendradarbiavimo su kaimynais politiką, deda daug pastangų stabilizuojant situaciją Afganistane. Įvairiose srityse vykdomos reformos paspartino ekonomikos liberalizavimą, pagerino investicinį klimatą, o valdžia tampa vis labiau prieinama kiekvienam Uzbekistano piliečiui,“ – sakė ambasadorius.

  Susitikimo metu ministras A. Kamilovas pasidžiaugė, kad tarp Lietuvos ir Uzbekistano aktyviai vystomi ekonominiai, kultūriniai ir žmogiškieji ryšiai, tarp šalių nėra jokių politinių problemų, mūsų pozicijos regioninių ir tarptautinių problemų atžvilgiu visiškai sutampa.

  Ministro A. Kamilovo nuomone, gerus santykius lemia ir tai, kad europinė užsienio politikos kryptis yra vienas iš Uzbekistano užsienio politikos prioritetų. Šiame kontekste buvo aptartos vykstančios derybos dėl naujo Europos Sąjungos ir Uzbekistano bendradarbiavimo susitarimo ir galima Lietuvos pagalba. R. Motuzas perdavė Lietuvos užsienio reikalų ministerijos poziciją, kad galėtume teikti ekspertinę paramą sienų valdymo, teisės viršenybės, švietimo ir kitose srityse. 

  Ministras padėkojo ambasadoriui už jo asmeninį indėlį stiprinant abiejų valstybių santykius ir palinkėjo sėkmės tolesnėje diplomatinėje karjeroje.

  Lietuvos ir Uzbekistano diplomatiniai santykiai buvo užmegzti 1992 metų rugpjūčio 5 dieną. Lietuvos ambasada Maskvoje akredituota Uzbekistanui nuo 2014 metais.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  Auswaertiges Amtphotothek - 2.jpg

  Rugpjūčio 27-28 dienomis Berlyne vykstančiame neformaliame Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų susitikime buvo aptartos ES ir Rusijos santykių perspektyvos bei būdai sumažinti įtampą rytinėje Viduržemio jūros dalyje.

  Daugiašaliai santykiai »
  110094250_3673577732658847_2086909653789217158_o.png

  Prisimindama prieš šešerius metus įvykusią lėktuvo MH17 katastrofą, Lietuva solidarizuojasi su aukų artimaisiais ir remia jų bei Nyderlandų vyriausybės pastangas siekti Rusijos atsakomybės už šią tragediją pripažinimo Europos žmogaus teisių teisme, taip pat ir Nyderlandų šiemet pradėtą 4 įtariamųjų teismo procesą. Šios tragedijos kaltininkai turi būti patraukti baudžiamojon atsakomybėn.

  JT Saugumo Taryba »

  Liepos 3 dieną, reaguodama į viešojoje erdvėje pasirodžiusią informaciją dėl nustatytų rimtų aplinkosauginių pažeidimų Baltijos jūros kontinentiniame šelfe esančioje naftos gavybos platformoje D-6, Lietuvos užsienio reikalų ministerija perdavė verbalinę notą Rusijos Federacijos ambasadai Vilniuje.

  Naujienos »
  IMG_9659.jpg

  Birželio 25 dieną Lietuvos ambasadorius Rusijoje Eitvydas Bajarūnas susitiko su Maskvos lietuvių bendruomene. Ambasadorius susipažino su Maskvos lietuvių jaunimu, čia dirbančiais verslininkais ir menininkais, lietuviškos mokyklos, Lietuvių kalbos draugijos, Maskvos lietuvių katalikų atstovais. 

  Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »

  Birželio 18 dieną į Užsienio reikalų ministeriją iškviestas Rusijos ambasados atstovas, kuriam išreikštas gilus susirūpinimas dėl Rusijos Valstybės Dūmoje svarstomo įstatymo projekto, kuriuo norima atšaukti 1989 metų SSRS liaudies deputatų priimtą sprendimą pripažinti slaptuosius Molotovo-Ribentropo pakto protokolus teisiškai nepagrįstais ir negaliojančiais.

  Ministerijos naujienos » Kalbos, pareiškimai »
  E. Bajarūnas (dešinėje).jpg

  Gegužės 26 dieną paskirtasis Lietuvos ambasadorius Eitvydas Bajarūnas įteikė skiriamųjų raštų kopijas Rusijos Federacijos užsienio reikalų pirmajam viceministrui Vladimirui Titovui ir pradėjo formaliai eiti Lietuvos ambasadoriaus šioje šalyje pareigas.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »