Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Minske vyko Lietuvos-Baltarusijos transporto forumas

Sukurta 2017.10.03 / Atnaujinta 2019.09.04 11:48
   Minske vyko Lietuvos-Baltarusijos transporto forumas
   Minske vyko Lietuvos-Baltarusijos transporto forumas
   Minske vyko Lietuvos-Baltarusijos transporto forumas
   Minske vyko Lietuvos-Baltarusijos transporto forumas

   Spalio 2 d. Minske vyko Lietuvos-Baltarusijos transporto forumas - konferencija „Inovatyvių sprendimų, kaip Lietuvos ir Baltarusijos transporto sektoriams sukurti  didesnę pridėtinę vertę, paieška“

   Forumas į vieną vietą subūrė apie 80 Lietuvos ir Baltarusijos dalyvių – transporto ir logistikos, informacinių technologijų, naftos ir kalio sektoriaus verslo, abiejų šalių Transporto ir komunikacijų ministerijų,  Muitinės institucijų, spaudos  atstovų. Forumo dalyvius pasveikino Lietuvos Respublikos ambasadorius Baltarusijos Respublikoje Andrius Pulokas, LR transporto ir komunikacijų ministerijos Kelių transporto ir civilinės aviacijos departamento direktorius Vladislav Kondratovič, Baltarusijos transporto ir komunikacijų ministerijos atstovas Sergej Minčuk. Forumo dalyviams iš Lietuvos buvo organizuota pažintinė išvyka į Kinijos-Baltarusijos industrinį parką „Great Stone“. Tradicinį forumą organizavo Lietuvos verslo konfederacija kartu su LR susisiekimo ministerija bei Lietuvos ambasada Baltarusijos Respublikoje, renginį parėmė forume dalyvavusios Lietuvos kompanijos bei verslo asociacijos.
   Dauguma forumo dalyvių tęsia darbą Baltarusijos transporto savaitės rėmuose spalio 3-5 dienomis vykstančioje  tarptautinėje Transporto ir logistikos parodoje, kurioje veikia ir „Lietuvos geležinkelių“ bei jungtinis Lietuvos valstybinio Klaipėdos jūrų uosto ir uosto kompanijų stendas. Spalio 3 d. Lietuvos įmonių stenduose lankėsi Baltarusijos vicepremjeras Anatolij Kalinin, Baltarusijos transporto ministras Anatolij Sivak, kiti aukšti Baltarusijos pariegūnai bei kompanijų atstovai.
   Lietuvos banko 2016 m. duomenimis, Baltarusija užima 4-tą vietą, po Rusijos, Vokietijos ir Prancūzijos, Lietuvos transporto paslaugų rinkų TOP10,  o Baltarusijos dalis visų tranzitinių krovinių kraunamų Klaipėdos uoste sudarė 34,6 proc. (arba 13,89 mln. t krovinių).

   Naujienlaiškio prenumerata