Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Baltarusijos kelionių operatoriams pristatytas Lietuvos turizmo potencialas

Sukurta 2019.09.02 / Atnaujinta 2019.09.02 16:18
   Baltarusijos kelionių operatoriams pristatytas Lietuvos turizmo potencialas
   Baltarusijos kelionių operatoriams pristatytas Lietuvos turizmo potencialas
   Baltarusijos kelionių operatoriams pristatytas Lietuvos turizmo potencialas

   2019 m. rugpjūčio 29 d. (ketvirtadienį) organizuotas Lietuvos turizmo galimybių pristatymas Baltarusijos kelionių operatoriams.
   Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų viceministras Elijus Čivilis, pasveikindamas susirinkusius pasidžiaugė, kad Baltarusija yra tarp šalių lyderių pagal atvykstamąjį turizmą. Baltarusių turistų srautas Lietuvoje nuosekliai auga, baltarusiai lankosi ne tik poilsinio turizmo tikslais, bet pastaruoju metu populiarėja ir konferencinis turizmas tarp šios šalies verslo atstovų. Vienos iš dažniausiai lankytinų Lietuvos vietų: Vilnius, Druskininkai, Birštonas ir pajūrio kurortai: Palanga bei Šventoji. Viceministras pakvietė baltarusių turistus dažniau atvykti į Lietuvą ne tik žiemos švenčių ar vasaros laikotarpiu, bet ir kitais metų laikais. Lietuva baltarusiams yra vartai į Europą, pažymėjo E. Čivilis.

   Pristatymų metu buvo akcentuotos aktyvesnio bendradarbiavimo galimybės kuriant turistinius produktus, pristatytas Kaunas – būsimoji Europos kultūros sostinė, naujausi Vilniaus turizmo infrastruktūros objektai. Savo ruožtu, Baltarusijos pusė pateikė savo vystomus turistinius projektus, pakvietė aktyviau dalyvauti organizuojamose turizmo parodose ir kituose renginiuose ne tik šalies sostinėje Minske, bet ir regionuose.

   Renginys organizuotas, įgyvendinant Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos ir Baltarusijos Respublikos turizmo ir sporto ministerijos bendradarbiavimo turizmo srityje 2019-2020 m. programą, pristatymas vyko Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijoje. Planuojama šių metų pabaigoje minėtos programos rėmuose surengti ir Bendros komisijos turizmo klausimais posėdį Lietuvoje. Lietuvos turizmo rinkodaros strategijoje 2016–2020 m. Baltarusija priskirta svarbių turizmo rinkų grupei, numatytos Lietuvos, kaip patrauklios turistinės šalies, žinomumą gerinančios rinkodaros priemonės, užtikrinsiančios aktyvią informacijos apie turizmo galimybes sklaidą bei pagrindinių Lietuvos turizmo produktų pristatymą.
   Lietuvos statistikos departamento duomenimis, šių metų pirmąjį pusmetį atvyko 79.244 turistų, arba 5,95 proc. daugiau nei tuo pačiu 2018 m. Baltarusijos sporto ir turizmo ministerijos pateiktais duomenimis, turistų iš Lietuvos augimas sudaro 29 proc. Dėl bevizio režimo daugiausiai turistų sulaukiama Gardine ir Augustavo kanalo apylinkėse.

   Naujienlaiškio prenumerata