Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Baltarusijoje pristatyta Lietuvos animacija

Sukurta 2018.11.06 / Atnaujinta 2018.11.06 08:50
   Baltarusijoje pristatyta Lietuvos animacija
   Baltarusijoje pristatyta Lietuvos animacija
   Baltarusijoje pristatyta Lietuvos animacija
   Baltarusijoje pristatyta Lietuvos animacija
   Baltarusijoje pristatyta Lietuvos animacija

   Tęsiant Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti skirtų renginių ciklą, šių metų lapkričio 4-tą dieną Baltarusijos kino istorijos muziejuje Lietuvos Respublikos ambasada Baltarusijoje pristatė projektą „Lietuvos animacija pasaulyje. Didysis turas“.

   25-ąjį kartą vykstančio Baltarusijos tarptautinio kino festivalio „Listapad“ animacinių filmų programoje šįmet – išskirtinis dėmesys Lietuvos animacijai. Projekto, skirto Lietuvos animacijos 110 metų sukakčiai paminėti metu pradėti demonstruoti ne tik geriausių Lietuvos animatorių trumpo ir pilno metro animaciniai filmai skirti vaikams, suaugusiems ir apjungiantys debiutinius studentų darbus. Į parodos atidarymą gausiai susirinkusios publikos laukė Lietuvos animatorių Nijolės Valadkevičiūtės, Ilja Bereznicko, Jūratės Laikaitės-Aškinienės, Valento Aškinio bei karikatūristo Zenono Šteinio darbai, o patys į parodos atidarymą ir susitikimus su žiūrovais atvykę autoriai sulaukė išskirtinio vietos žiniasklaidos, kultūros ir meno atstovų dėmesio.

   Pasak parodos atidaryme dalyvavusio Lietuvos Respublikos ambasados Baltarusijoje atstovo Mindaugo Gabrėno, simboliška, kad minint valstybės atkūrimo šimtmetį turime progą paminėti ir lietuviškos animacijos, pasižyminčios kūrybiškumu, sveika ironija ir savo daugiaprasmiškumu neretai pralenkiančios tradicinės vaikiškos auditorijos rėmus, 110 metų sukaktį. 

   Pristatydamas savo ir kolegų darbus, Lietuvoje vykstančio animacinių filmų festivalio „Tindirindis“ direktorius ir vienas iš žymaus lietuviško pilno metro animacinio filmo ‚Aukso žirgas“ kūrėjų Valentas Aškinis pripažino, kad nepaisant sunkių etapų, Lietuvos animacija sugebėjo ne tik išlikti, bet ir toliau vystytis, o Lietuvos animatoriai sulaukė pripažinimo visame pasaulyje.   

   Paroda, skirta Lietuvos animacijos 110-mečiui paminėti Baltarusijoje bus eksponuojama iki gruodžio 9 dienos.

   Naujienlaiškio prenumerata