Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Baltarusijoje - Lietuvos kultūros aktualijų apžvalga

Sukurta 2018.07.16 / Atnaujinta 2018.07.30 16:02
  Baltarusijoje - Lietuvos kultūros aktualijų apžvalga

  Minint atkurtos Lietuvos valstybės 100-metį bei pažymint Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną, Lietuvos Respublikos ambasadoje Minske iškilmingai pristatytas Baltarusijoje leidžiamo kultūros žurnalo „Mastactva“ („Menas“) birželio mėnesio numeris, skirtas Lietuvos kultūrai apžvelgti.

  Pristatydamas liepos mėn. pradžioje pasirodžiusį žurnalo numerį Lietuvos Respublikos ambasadorius Baltarusijoje Andrius Pulokas pasidžiaugė, kad birželio mėnesio leidinys Baltarusijos visuomenę pasieks būtent liepos 6-ąją. „Simboliška, kad šis modernios Lietuvos kultūros almanachas pasirodo būtent šiandien ir ypatingai džiugu, kad šiame žurnalo numeryje Baltarusijos skaitytojui pristatomi ne tik gerai žinomi vardai, bet ir jaunieji Lietuvos kūrėjai“, kalbėjo ambasadorius.

  Daugiau kaip tūkstančio tiražu kas mėnesį baltarusių kalba leidžiamo kultūros žurnalo naujausiame numeryje daug dėmesio skiriama Lietuvos vizualiniams menams, muzikai, kinui, teatrui bei choreografijai. Žurnale pristatoma šiuolaikinio meno mugė „Art Vilnius 2018“, 13-oji Baltijos šalių trienalė, Šiuolaikinio meno centro, 1866-1915 m. veikusios Vilniaus piešimo mokyklos veikla, menininkų Juozo Laivio, Vytauto Augustino, Antano Sutkaus kūryba. Leidinyje išskirtinis dėmesys skiriamas ne tik lietuviškam džiazui, ar šiuolaikiniam šokiui, bet ir Mirgos Gražinytės-Tylos, Violetos Urmanos kūrybai, Eimunto Nekrošiaus, Birutės Mar pastatymams.    

  Žurnalas „Mastactva“ platinamas visuose Baltarusijos regionuose. Tai – vienintelis šalyje kultūrai skirtas tokios apimties periodinis leidinys.

  Naujienlaiškio prenumerata